22 ינואר 2019,יום שלישי

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

טיפים לקורות חיים!

Share

 

                       

בלוגים קודמים של משה בן אבו:

- מחפשים עבודה ? גם אנחנו !

 

שלום חברים  יקרים.
היום נדבר על קורות החיים שלנו !
 
על פניו זה נשמע קל ופשוט ,מה סך הכל יש לעשות ? לרשום מי אנו ? מה עשינו ? מה למדנו ? איפה ?  כמה ולמה ?.......... אז זהו ....שלא!
חשיבות קורות החיים היא לא רק התמצית  של מה עשינו עד היום ומי אנו  ,אלה הסדר שהם מוצגים על הדף, הכל כך חשוב לנו בימים אלו!
 
ההבנה כי זו או זה שמקבלים את קורות החיים שלנו, כבר מהמבט הראשון ,במהלך הקריאה יבינו שמדובר פה על אדם מסודר ,נקי ,ומאורגן....מחייבים אותנו לסדר נכון את קורות החיים שלנו, ולהיערך לכך.
 
מנסיון של שנים ואין ספור ״גרסאות״ של קורות חיים הגעתי ״לפורמט המנצח ״  או ליתר דיוק לפורמט הרצוי.
 
לכתיבת קורות החיים יש מספר חוקים חשובים ,היום ננסה יחד ,להתמקד וללמוד בצורה טובה ונכונה איך לעשות זאת.
הראשון ואחד מהחשובים ,הוא שעל קורות החיים להיות דף אחד ולו מהסיבה שאנשי משאבי האנוש יכולים לקבל מאות רבות של קורות חיים למישרה אחת וריבוי דפים יסרבל ויגרע מהסיכוי שקורות החיים שלנו  יקראו בכלל ויקבלו את ההתיחסות הנאותה שאנו מצפים לה.
לפני שנתחיל בסידור הדף ,המון שואלים ...האם להוסיף תמונה בצד השמאלי העליון של הדף  ? או לאו....?      התשובה היא לא חד משמעית ,לפעמים למישרה שהחלק הייצוגי בה חשוב כדאי ואף מומלץ להוסיף  תמונה ,אך לכל המישרות הטכניות ,הנדסה וכדומה לא צריך וגם לא מומלץ.
דווקא כאן בחלק הזה אני אגע באחד החוקים החשובים בקורות החיים שלנו שאומר שלכל מישרה או ״סוג עבודה״  מומלץ מאוד  להכין קורות חיים מתאימים שבהן נמצאות כל תכונות הייחוד של המישרה , בצורה טובה ומהימנה על גבי קורת החיים שלנו ... וזה אומר שלמישרת נהג נבליט את כל סוגי הרישיונות נהיגה שלנו ולמישרה הקשורה למחשבים למשל את כל התוכנות בהן אנו שולטים ובאמת למדנו אותן ,גם אם זה היה לפני זמן ,אך באמת למדנו אותן !    לרבות הסמכות ספציפיות לגביהן.
נחזור לתחילת הדף..!
לאחר שקבענו  כי הדף יהיה הדף היחידי ,הוספנו או לא ....את תמונתינו , עלינו  להוסיף את פרטינו  האישיים שהם:
 
שמנו המלא:
מס׳ תעודת הזהות :
כתובת מגורנו:
טלפון בית :
נייד:
חשוב מאוד!!!  כתובת אימייל אישית:
גיל ,מצב משפחתי וילדים :
 
בתחתית הפיסקה של הפרטים האישיים יש להוסיף מספר מילים מצומצם מאוד על השרות הצבאי חייל, יחידה ותפקיד. (במידת הצורך ).
לא ״לחפור״בכל הקשור לצבא במידה והתפקיד לא היה ״מי יודע מה״ או שסיימנו אותו לפני ״המון המון״ שנים ....לבני הארבעים פלוס.
כמובן שקצינים ומשוחררי  קבע חייבים להכניס נתונים אלו שמוסיפים המון לקורות החיים.
בחלק השני של קורות החיים  יש להכניס את פרטי ההשכלה :
בצורה כרונולוגית כמובן מתקופת הלימודים האחרונה ומטה , לא חייבים להכניס את הכל כמו למשל פרטי  בית הספר היסודי ולימודי מעבר .....אלה לימודי תעודה,דיפלומות ,תארים כמובן וקורסים חשובים  נוספים שיכולים ללמד על האדם ״מאחורי הדף״ ,אפשר להוסיף את הלימודים בתיכון בשורה אחת ,שם בית הספר ושנות הלימוד.
עדיף ומומלץ בכל שורה  לכתוב.... תחום לימודי או תואר ולא לחרוג לשורה שמתחת אלה אם מדובר על תואר ״כבד״ שיש להוסיף כמה מילים נוספות  על תוכנו וייחודו.
 
מתחת לתארים לתעודות ולשנות הלימוד, יש לכתוב בקצרה ובתימצות על השליטה בשפות ותוכנות מחשב  כאלו ואחרות ,   במידת הצורך אפשר וחשוב להוסיף כמה מילים על תכונות מיוחדות שיש ולהדגישן כמו תכונות טכניות , ראיית מרחב , כישורי ציור ושרטוט במידה ויש כאלו וכדומה ,לפעמים תכונה כזו מלמדת על תחביב שלנו שהלכה למעשה, מראה מי אנו באמת כאנשים וכיוצרים.
 
עכשיו הגענו לחלק החשוב ביותר!....הניסיון התעסוקתי שלנו:
בחלק הזה כמו בחלק ההשכלה ,עדיף לשמור על כמה שפחות מלל בכדי שהשורות  תשארנה שלמות לפי שנות העבודה והמישרות שעבדנו בהן ,גם כאן מתחילים מהעבודה האחרונה או הנכחית למי שעדיין עובד במקום עבודתו ,כלפי מטה לשנים עברו .
בתחילת שורה השנה או השנים בהן עבדנו במישרה זו וליד התפקיד והמקום (שם החברה או העסק)     והיה ויש מקום עבודה....״כבד״ זה אומר שעבדנו בו למעלה מחמש שנים ,יש לתארו בפרוט אך שוב ...בקצרה  ולהדגיש את מהות התפקיד וחלקנו בו.
בסיום פיסקת הנסיון התעסוקתי שלנו, יש להוסיף שורת סיכום בה אנו  מבליטים במיוחד את החלקים החזקים שלנו במערך העבודה שעברנו ,עם נגיעות קלות של איפיון תכונות שלנו שבאו  ליידי ביטוי בתפקודנו , לסיום אפשר להוסיף משפט מחץ המשלב תכונה או שתיים  שלנו עם מילה חזקה מתחום  העבודה ,שמבליטות אותנו כאנשים.  כמו למשל ״ מוסר עבודה גבוה ,מחויבות לאיכות ויעילות״ .....וכדומה.
בסוף הדף  יש  להוסיף תחומי עבודה אפשריים בכמה מילים ,סוגי המישרות המתאימות לנו ......ולבסוף בקצה הדף התחתון המשפט : המלצות ימסרו לפי הצורך.
כמובן  שחשוב שיהיו באמתחתנו לפחות שני מספרי טלפון שמעברן יש ״אנשים אמיתיים״ כאלו שיוכלו בשעת אמת להמליץ  עלינו ולהוסיף סיכוי  לקבלת המישרה...., לפעמים נתון זה...הוא הנתון שבגינו התקבלנו לעבודה!
 
נתונים כללים :
אפשר  ותלוי ,כל אחד וסגנונו הוא  ,לכתוב את קורות החיים בגוף שלישי או ראשון  מומלץ יותר לכתוב בגוף שלישי בכדי לא לגרום לסוג של ״חוסר צניעות״ כאשר אנו מבליטים תכונה כזו או אחרת בנו , או מתארים ביצועים שלנו בעבודות קודמות.
 
חברים יקרים !   המשפט שכולנו שומעים חדשות לבקרים בכל הנוגע למציאת עבודה, על כך ״שאין הזדמנות שניה לרושם ראשוני״  הוא משפט המפתח ,גם בכל הקשור לקורות החיים שלנו .......ולכן עלינו בדף אחד ...!....מסודר ורהוט ...!   לכתוב את כל שעברנו, לפעמים בעשרות השנים האחרונות ,בלי הרבה  ״חפירות״  מצד אחד ,אך בלי להשמיט מידע חשוב לגבינו מצד שני.
אפשר להוסיף קן צבעוני ״סולידי״ בצד הדף ,או לוגו  קטן ומיוחד למי שיש ....לפעמים התוספת הזו היא זו שלוכדת את עינו או עינה של מנהלת משאבי האנוש ,או להבדיל את הפקידה  שממיינת את המיון הראשוני ,לפני שהדף שלנו ״נזרק״ או ״נשמר״ במאגר קורות החיים של אותה חברה.
בהצלחה לכם חברים  יקרים ......ותזכרו כי .....קורות החיים שלנו הן מי שאנו.... ומומלץ  בחום ,לא להוסיף מידע לא נכון ובטח ובטח לא לגרוע או להפחית מידע נכון וחשוב עלינו .... סך הכל.... יש  לכתוב את האמת בצורה יפה תמציתית ונכונה.
 
נתראה במישרות!!!
שלכם
משה בן-אבו
מובטליקו

הוסף תגובה

randomness