11 דצמבר 2018,יום שלישי

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

"קפה בגן" – סדרת מפגשים לצוותי הגיל הרך

Share

"קפה בגן" – סדרת מפגשים לצוותי הגיל הרך

מערכת הפורטל
צוות הגיל הרך באגף החינוך במועצה יוצא בסדרת מפגשים לצוותים המקצועיים ולמתנדבים בגני משגב. 
מטרת הסדרה היא לאפשר לאנשי המקצוע בגיל הרך – מנהלות הגיל הרך ביישובים, המטפלות, הגננות, הסייעות ולוועדות החינוך היישוביות, להיפגש בערב לכוס קפה בגן הקיימות, לשוחח וללמוד יחד נושאים שונים הקשורים לעבודתם בגיל הרך. מוזמנים נוספים למפגש הם מתנדבי התוכנית "סבא/ סבתא בגן".
המפגש הראשון התקיים ביום שלישי ה-7.3.17 ועסק בנושא "מבוגר משמעותי מצמיח". המפגש נפתח בהרצאתו של הפסיכולוג החינוכי יורם שלאייר.  "מבוגר משמעותי" הוא מושג המתייחס למערכת יחסים תפקידית: הורה-ילד, מורה-תלמיד, מדריך-חניך, "מאסטר" ושוליה וכד' ומבטא את עוצמת ההשפעה של בעל הסמכות על הכפיפים, אבל לא את איכותו. המפגש התמקד במרכיבי הסמכות המצמיחה של המבוגר המשמעותי בניגוד ליחסי סמכות בעייתיים.
המפגשים הבאים יהיו: "האוצר שמתחת לנדנדה" עם יערה בשן חכם ו "משפחות הקשת, זהות מגדרית וזהות מינית", עם מרצה מטעם חוש"ן - מרכז החינוך וההסברה של קהילת הלהט"ב בישראל.
המפגש עם יערה בשן-חכם יעסוק בשלל האפשרויות שמזמן גן המשחקים (או חצר המתקנים בגן הילדים). הגן הוא כלי שבעזרתו הילדים יכולים לפתח כישורי למידה וכישורי חיים. גן המשחקים, כמו קצה הקרחון, הוא החלק הגלוי לעין, אך מתחתיו מסתתרים ערכים, תועלות וכישורי חיים שהילדים מפתחים תוך כדי משחק על המתקנים.
המפגש "משפחות הקשת, זהות מגדרית וזהות מינית" יפגיש את המשתתפים עם מושגי יסוד ועם מרכיבי הזהות המינית. המנחה יציג את התייחסות המחקר לתהליך גיבוש הזהות המינית וייתן כלים אופרטיביים ליישום וליצירת סביבה תומכת.
קטגוריה: 

הוסף תגובה