14 דצמבר 2018,יום שישי

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

התפתחות אישית

במשגב והסביבה

סדרת מפגשים לגופים העוסקים בגיל הרך ביישובים ובמועצה

Share

סדרת מפגשים לגופים העוסקים בגיל הרך ביישובים ובמועצה

מערכת הפורטל
בשבוע שעבר התקיים מפגש חשיבה לוועדות החינוך היישוביות – ראשון בסדרה של 3 מפגשים מתוכננים לגופים העוסקים בגילאי הגיל הרך במשגב. המפגשים עוסקים בהגדרות התפקיד של ועדות החינוך ביחס לאלה של מנהלות הגיל הרך ביישוב. למפגשים מוזמנים גם הרפרנטים של החינוך בוועד ההנהלה ומנהלות הגיל הרך היישוביות. 
 
מנהלת הגיל הרך במועצה ענת בן ארי: "הצורך בחשיבה על נושא חשוב זה עלה מהמפגשים השונים שלנו עם ועדות החינוך היישוביות, כמו גם עם מנהלות הגיל הרך ביישובים. התרחבות הקהילות במשגב והעלייה במספר הילדים הצעירים העלתה את הצורך בניהול מקצועי של המערכות ביישובים השונים. עם כניסת המנהלות, תפקידן של הוועדות, שניהלו את המערכות בפועל, משתנה".
גם תהליך "מתחברים" שמובילה מחלקת הגיל הרך, תהליך שנועד ליצור רצף חינוכי בין מסגרות החינוך לגיל הרך ביישובים – צהרון, גן ופעוטון, הביא לחשיבה מחודשת על תפקידה של מנהלת הגיל הרך ביישוב וכן על תפקידן של ועדות החינוך. 
המפגש הראשון עסק במתח המובנה המתקיים בין הוועדות שמייצגות את ה"קול ההורי" ואת ה"קול הקהילתי" לבין המנהלות המייצגות את ה"קול המקצועי", כשכל צד מסתכל על המערכת ועל צרכי הילד בהיבט אחר. למערכת חינוך יציבה ומיטיבה עם הילדים נדרשת שותפות בין הצדדים והגדרת תפקידים ברורה ומסודרת.
שני המפגשים הבאים, שיתקיימו בחודש הקרוב, יעסקו בבחינת האתגרים במבנה הקיים, בבירור תפיסת התפקיד הרצויה בכל יישוב ובניסוח הבנות משותפות. בהמשך לתהליך זה ייבחר צוות מצומצם שינסח את ההבנות ויגדיר את קווי המתאר לתפקיד ועדות החינוך, וגם את תפקידיהן של המנהלות.

הוסף תגובה