11 דצמבר 2018,יום שלישי

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

משגב

במשגב והסביבה

סדנה למניעת אלימות התקיימה במרכז הרפואי פדה-פוריה

Share

סדנה למניעת אלימות התקיימה במרכז הרפואי פדה-פוריה

מערכת הפורטל
תמונה ראשית - צלם: 
מיה צבן דוברת פדה-פוריה
עשרות אנשי צוות מכל הסקטורים במרכז הרפואי פדה-פוריה השתתפו בסדנה למניעת אלימות של מטופלים ושל קרובי משפחתם ולהתמודדות עמה. כותרת הסדנה: "העוצמה מתחילה בתוכי". 
 
רופאים, אחיות, מזכירות ומאבטחים במרכז הרפואי פדה-פוריה השתתפו בסדנה מיוחדת למניעת אלימות שהתקיימה ביום חמישי – 19.1.17 . המשתתפים קיבלו המשתתפים הכשרה וכלים להתמודדות עם אלימות מצד המטופלים או מצד בני משפחותיהם.  
מנחת  הסדנה ד"ר אפרת גיל, מהמרכז הישראלי למניעת אלימות (מימ"א), הדריכה את אנשי הצוות כיצד לזהות ולמנוע סיטואציות העלולות להתדרדר למקרה אלימות. לדבריה, "הכוח שלנו נמצא בהתמודדות היומיומית עם הציבור. הטיפול הכי נכון הוא מניעה, באמצעות הסדנאות והגישה הפרו-אקטיבית של הצוות אנחנו מצליחים להפחית משמעותית את מספר מקרי האלימות". היא מעידה כי לאחר פעילות של מספר שנים ברוב בתי החולים בארץ, ניתן לראות ירידה משמעותית במספר מקרי האלימות בפועל באותם בתי חולים. "גם חומרת המקרים ירדה, זאת לאור הערנות של אנשי הצוות, אשר היום יכולים לזהות מקרה שהוא פוטנציאלי להתדרדרות לסיטואציה אלימה ולטפל בו בכלים הנכונים בכדי למנוע את ההתדרדרות הזו".
לדברי ד"ר הגר מזרחי, יו"ר הועדה למניעת אלימות  במרכז הרפואי , "הנהלת המרכז הרפואי ממשיכה  לקיים סדנאות למניעת אלימות כחלק מפעילות שמטרתה להרחיב את המודעות ולמנוע לחלוטין את התופעה הקשה של אלימות כלפי צוות מטפל. כ-100 אנשי צוות מתוכננים בשנה הקרובה לעבור את הסדנה שמעבירה ד"ר גיל. הפעילות כוללת הפעלה ויישום של מדיניות אפס סבלנות מחד גיסא, מדיניות המאפשרת למנהל המרכז הרפואי להרחיק מבית החולים למספר חודשים מטופל או בן משפחה אשר התנהג באלימות כלפי הצוות הרפואי או הסיעודי. מאידך גיסא – קיום סדנאות אשר מיועדות ללמד את הצוות כיצד להקטין נקודות חיכוך ומחלוקת וכיצד לזהות מצבים בהם מטופלים ובני משפחה עלולים להגיע לכדי אלימות". 
קטגוריה: 

הוסף תגובה

randomness