20 נובמבר 2018,יום שלישי

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

משגב

במשגב והסביבה

מרפאה לבעיות אכילה בגיל הילדות במרכז הרפואי פדה-פוריה

Share

מרפאה לבעיות אכילה בגיל הילדות במרכז הרפואי פדה-פוריה

מערכת הפורטל
תמונה ראשית - צלם: 
מיה צבן דוברת פדה-פוריה
בשבוע שעבר נפתחה במרכז הרפואי פדה-פוריה מרפאה חדשה לבעיות אכילה בגיל הילדות. מדובר במענה לטווח רחב של בעיות אכילה כמו: אכילה מעטה, אכילה בררנית, הקאות, דחיית האוכל ועוד 
 השירות החדש נפתח במטרה לתת מענה לילדים בגילאי הצעירים (6-0 שנים) הסובלים מבעיות אכילה. טווח בעיות האכילה רחב וכולל: אכילה מעטה, אכילה בררנית (אכילה של מגוון קטן של מזונות), סירוב לאכול, הקאות ודחיית האוכל, ועוד. המרפאה החדשה מופעלת בשיתוף פעולה עם בית החולים שיבא. צוות המרפאה הוא רב תחומי וכולל מומחים משני המרכזים הרפואיים ברפואת ילדים (גסטרו ותזונה ), אחיות, דיאטניות, קלינאי תקשורת, פסיכולוגים ועובדים סוציאליים.
תהליך האכילה הוא תהליך מורכב הנלמד מרגע היוולדו של התינוק והוא כרוך בהתפתחותן של מערכות שונות בגוף (מוטוריות ורגשיות ). תפקידו לספק מזון לתאי הגוף. בעיית אכילה היא כל בעיה אשר משפיעה באופן שלילי על התהליך. גורמים שונים יכולים להשפיע באופן שלילי על תהליך האכילה. ברוב המקרים יש קשר ישיר לבעיות רגשיות ולעיתים הסיבות הן גופניות. ייתכן גם שילוב של שני הדברים.
לדברי ד"ר אבי און, מנהל מכון גסטרו ילדים במרכז הרפואי פדה-פוריה: "התופעה שכיחה מאוד בגיל הילדות: על פי דווח ההורים השכיחות גבוהה עד 60%-50% מהילדים. רוב הבעיות הן של בררנות באוכל, אך יש גם בעיות קשות יותר (2%-1%). אצל ילדים עם צרכים מיוחדים השכיחות עולה לשיעור של למעלה מ- 80%, ומתבטאת בעיקר בבעיות בליעה.
בארץ ישנן מספר מרפאות המטפלות בבעיות אכילה של תינוקות וילדים, רובן בבתי החולים הגדולים במרכז, והתורים אליהן ארוכים. המרפאה במרכז הרפואי פדה-פוריה נפתחה כדי לתת מענה נדרש לילדי הצפון הסובלים מבעיה שכיחה זו של הפרעות אכילה". 
המרפאה תקבל ילדים בין הגילים 6-0 שנים, לאחר בדיקה והערכה ראשונית במרפאת גסטרו-ילדים במרכז הרפואי.
 
קטגוריה: 

הוסף תגובה