14 נובמבר 2018,יום רביעי

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

משגב

במשגב והסביבה

90% מהורי ילדי הגנים באשחר בעד בי"ס דתי-חילוני במשגב

Share

90% מהורי ילדי הגנים באשחר בעד בי"ס דתי-חילוני במשגב

מערכת הפורטל
תמונה ראשית - צלם: 
almog
אלה הם נתוני סקר שנערך ביישוב
מסקר חדש שנערך לאחרונה על ידי המועצה ומחוז צפון במשרד החינוך באשחר לגבי היתכנות להקמת בי"ס משלב (דתיים וחילונים) עולה כי 90% מהנשאלים השיבו כי בי"ס משלב הינו מענה אפשרי עבור ילדיהם, בעוד ש-9% בלבד השיבו שהם רואים בחיוב הקמת בי"ס משלב אך לא ישלחו את ילדיהם לשם.

הסקר נשלח להורי גני המועצה (הזית, רימון והדסים) והוא מועבר בימים אלו גם בקרב אוכלוסיות דומות בעיר כרמיאל. לאחר תוצאות הסקר יקיימו במשרד החינוך דיון בנושא.
בתקופה הקרובה מקיים הוועד לחינוך משלב בגליל מספר חוגי בית בנושא ובקרוב יקיים חוגי בית נוספים ביישובי משגב השונים. כמו כן, מפעיל הוועד דף פייסבוק פעיל המעדכן והמרכז את פעילותו ובו הסברים על החינוך המשלב, עדכונים שוטפים, אפשרות לתיאום חוגי בית ליישובים המעוניינים לשמוע על החינוך המשלב ועוד.
מהוועד לחינוך משלב בגליל נמסר "אנו שמחים לראות כי מרבית מהורי גני הילדים באשחר אכן מבינים את הצורך ואת החשיבות של בי"ס משלב באזורנו. בתי הספר המשלבים הם תופעה הולכת וגדלה של הורים וקהילות ברחבי הארץ שרוצים לא רק לחיות יחד, אלא גם לקיים מערכת חינוך משתפת תוך שמירה על זהותו של הילד. הוועד נמצא בקשר רציף עם משרד החינוך והמועצה בבקשה להקים מסגרת לחינוך משלב בתקווה שתהליך זה יניב תוצאות למען ילדי משגב והסביבה".
מהמועצה נמסר כי "המועצה תומכת לאורך שנים בהורי אשחר, בבקשתם למסגרת של חינוך משלב לילדיהם, ואנו ממשיכים לחפש מענה הולם לצורך זה.
בעבר נפתחה ופעלה מסגרת של חינוך משלב בכרמיאל-משגב, אך היא נסגרה והשנה אין מסגרת של חינוך משלב בכרמיאל ובמשגב.
 
הסקר ביישוב אשחר בוצע בהנחיית מנהלת המחוז, ד"ר אורנה שמחון, כדי לבדוק היתכנות של הקמת מסגרת משלבת. הנושא נמצא בשלבי בדיקה ראשוניים, עדיין אין לוח זמנים לביצוע".
קטגוריה: 

הוסף תגובה