22 ינואר 2019,יום שלישי

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

"נופים קסומים" – הילה צ'ולסקי מציגה תערוכת יחיד גלריית תנועת המושבים

Share
"נופים קסומים" – הילה צ'ולסקי מציגה תערוכת יחיד
גלריית תנועת המושבים. פתיחה: ביום רביעי 16.11.16 בשעה 17.00
נופים ספק חלומיים ספק אמיתיים, נופי ירושלים, נופי נשים, נופי ארץ ישראל האהובים על האמנית הילה צ'ולסקי (גילון), ניבטים מכל עבר אל המתבונן, בתערוכה "נופים קסומים" שעולה השבוע בגלריית "תנועת המושבים" בת"א.
ביצירותיה של צ'ולסקי ניתן אף להבחין בנוף נהלל בציור שמן על קנווס, ציור שהיא בחרה לקרוא לו בשם: "נהלל – ציפור המזל".
הסיבה להופעת הציפור ביצירה מורכבת. נהלל, הוא המושב הראשון בארץ וצורתו היא צורת מעגל. הוא סמל ההתיישבות העובדת. בנהלל היא למדה והתחנכה, ממנו ינקה את האהבה לטבע, לעבודת האדמה ולהתיישבות ולכן בחרה לגור בגילון. 
את האופטימיות של צו'לסקי אפשר לראות בציור "נוף – הפרחים הפורצים" ציור שמן יוצא דופן, המצויר על קנווס ובו עץ הפורץ מהמסגרת. לדבריה, הפריצה מהמסגרת מסמלת את החיפוש שלה ואת הצורך לשבור מסגרות, למצוא מוצא לא קונבנציונלי, כדי לצאת מכל צרה. 
הנופים הצרובים במתכת, בנחושת או בברזל, הניכרים בתחריטיה של צ'ולסקי, הם כמו צריבה בעור. את נופי ארץ ישראל האהובה עליה היא צורבת בסדנת ההדפס של מוזיאון ת"א, ולדבריה :"למרות כל הקשיים במדינה, היא הארץ המועדפת, הארץ שעליה  חלמנו אלפי שנים, הארץ שעלינו לשמור עליה, לאהוב אותה ולהנחיל את האהבה הזאת לבנינו ולבני בנינו".
גלריית תנועת המושבים בתל –אביב, רח' לאונרדו דה וינצ'י 19. פתיחה חגיגית ביום רביעי 16.11.16 בשעה 17:00. הגלריה פתוחה כל יום משעה :8:00 עד 17:00. לתיאום פגישה או סיור מודרך עם האמנית, טלפון 052-2257354.
במקביל  מוצגת תערוכת יחיד נוספת שלה: "מסעות", בגלריה בכפר מסריק (עד סוף דצמבר). לתיאום סיור בגלריה צרו קשר עם  האוצרת אפרת פלד בטלפון 052-5557271.

hylh_mtsyrt_bstvdyv
תאריך: 
רביעי, נובמבר 16, 2016 - 17:00
קטגוריות ארועים: