12 דצמבר 2018,יום רביעי

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

פסטיבל "דוקאביב גליל" 2016 יוצא לדרך! 12.11-8.11 ב"פאבלה" במנוף

Share
פסטיבל "דוקאביב גליל" 2016 יוצא לדרך!  12.11-8.11 ב"פאבלה" במנוף
למעלה מ-30 סרטים דוקומנטריים מהארץ ומהעולם יוקרנו במהלך ימי הפסטיבל; הקרנות בכורה ישראליות; הופעות חיות של זיו יחזקאל, בינת אל פאנק, משפחת אלייב ועוד רבים; מפגשים חד פעמיים עם במאים ויוצרים; תערוכה של אמניות מקומיות; עבודות בתהליך; סדנאות וימי עיון; הקרנה פתוחה לקהל תחת כיפת השמיים, סיורים מודרכים באזור ועוד
זו השנה השמינית של פסטיבל "דוקאביב גליל" במעלות תרשיחא. הפסטיבל יתקיים במהלך 5 ימים בין 8/11 ל-12/11 בכמה מוקדים בעיר: בהיכל התרבות, באשכול הפיס בביה"ס אורט מעלות, במרכז לאמנויות ע"ש אפטר ברר ובתרשיחא.
"דוקאביב גליל" מציג את מיטב הקולנוע הדוקומנטרי הישראלי והבינלאומי ומעלה לדיון נושאים חברתיים ותרבותיים בוערים ורלוונטיים.  לאורך כל  ימי הפסטיבל מתקיימים מפגשים בלתי אמצעיים בין יוצרים דוקומנטריים וקהל הצופים ההולך וגדל מדי שנה. הפסטיבל שהפך לחלק בלתי נפרד מהלוח השנתי של חיי התרבות בגליל, הוא רק חלק מפעילותה של עמותת "דוקאביב". מלבד "דוקאביב" גליל, עורכת העמותה גם את "דוקאביב" הפסטיבל הדוקומנטרי הבינלאומי בתל אביב, "דוקאביב" נגב בירוחם וכן סדרות הקרנה של קולנוע דוקומנטרי בכל ימות השנה ביישובים ובערים ברחבי הארץ.
"דוקאביב גליל" הוא יוזמה והפקה של עמותת "דוקאביב" בשיתוף עיריית מעלות תרשיחא ובתמיכת משרד התרבות ו"פועלים בקהילה".
 
בין האירועים הנבחרים בפסטיבל:
·         פתיחה חגיגית והקרנת זוכה פרס סרט הביכורים של דוקאביב 2016 "החולמים מבבילון" ולאחריו הופעת ברייקדנאס של גיבורי הסרט קבוצת "אנסטופבולז"
·         בכורה לסרט, זוכה פסטיבל סאנדאנס "ג'ים: סיפורו של ג'יימס פולי" על העיתונאי האמריקני שהוצא להורג על ידי דעאש
·         "סטף" - בכורה לסרט על התעשיין, מקים ויוזם גוש תפן, סטף ורטהיימר, בבימוי יאיר קידר ובהפקת Green Productions
·         בכורה לפרק מהסדרה "הדוקומנטריסטים", ישראל בראי הקולנוע התיעודי, יוצרים: אריק ברנשטיין, דן ונואית גבע
·         פתיחת תערוכה "בדרכי שלי in my way", תערוכה קבוצתית של 5 אמניות יוצרות מאזור הגליל, שחיות בתפר שבין העולמות: מסורת מול קידמה ועצמאות אישית
·         בכורה חגיגית של סרטי יוצרים מקומיים ממעלות תרשיחא והאזור: מחזור חמישי ל"כנפיים", סדנת הקולנוע של המרכז לאמנויות ע״ש אפטר ברר בהנחיית היוצרים יעל קיפר ורונן זרצקי (תושבי חרשים)
·         הקרנה מיוחדת לסרטם של יעל ורונן זרצקי ("אימא ילדה"
·         הקרנות בכורה של סרטים בתהליך עבודה: "לידה מחדש" (שם זמני) סרטה של שירלי ברקוביץ' על מאבקם של הורים שכולים להשתמש בזרע של בנם כדי להפרות אם פונדקאית ולהפוך להיות הוריו. "שירת מרים" סרטם של ישראל וינקלר ואלדד בוגנים על המשוררת מירי בן שמחון
·         הקרנה חינם תחת כיפת השמיים בתרשיחא של הסרט "מוזיקה של זרים: יו יו מה ואנסמבל דרך המשי", ולאחריו מופע מוזיקלי מקומי
·         יום עיון לסטודנטים לקולנוע ותקשורת הכולל: סדנה על עבודה עם חומרים ממצלמות רשת בהנחיית איילת אלבנדה, מפגש עם טלי שמש ואסף סודרי יוצרי הסרט "מוות בבאר שבע" זוכה פסטיבל דוקאביב 2016 וסדנה עם תמר קיי הבמאית של "בית האילמת" זוכה תחרות סרטי הסטודנטים בפסטיבל דוקאביב 2016. חובבי הקולנוע מוזמנים!
·         יתקיימו הופעות חינם של זיו יחזקאל, בינת' אל פאנק,  משפחת אלייב, מקהלת קשת, יהודה גלעד וסאלם דרוויש
·         סיורים מודרכים במהלך ימי הפסטיבל אל מקומות מיוחדים באזור כגון: תרשיחא וג'ת בשיתוף "זמן גליל מערבי"
גליה בדור מנכ"לית 'דוקאביב': "בלי לשים לב אנו בפתחו של הפסטיבל השמיני בגליל וניתן לומר כי החזון של 'דוקאביב' מוגשם מדי שנה בכך שהפסטיבל מפיץ את הבשורה של הקולנוע הדוקומנטרי גם בפריפריה. אנו רואים עלייה ניכרת במספר המבקרים המגיעים מרחבי הארץ ליהנות מהפסטיבל וליהנות מהנוף ומהאוויר הגלילי, וגם השנה אנו צופים גידול במספר המבקרים".
מחירי כרטיסים:
מחיר כרטיס לסרט/ סדנה – 20 ₪,
מנויי ההיכל ותושבי אשכול גליל מערבי  1+1  (לאותו הסרט)
סטודנטים וחיילים – חינם
פרטים נוספים בטל: 04-9573050 
 
dvqbyb_glyl_2015_-_tslm_nvm_prysmn_4
תאריך: 
שלישי, נובמבר 8, 2016 - 12:15 עד שבת, נובמבר 12, 2016 - 12:15
קטגוריות ארועים: