15 נובמבר 2018,יום חמישי

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

משגב

במשגב והסביבה

קמפוס משגב מקדם תרבות של אחריות חברתית

Share

קמפוס משגב מקדם תרבות של אחריות חברתית

מערכת הפורטל
השתלמות קמפוס משגב יוצאת לדרך זו השנה השנייה, והפעם בסימן של יצירת תרבות של אחריות חברתית ושל סינרגיה בין תחומי הלימוד בביה"ס לבין הקהילה, לחיים וליום יום. את ההשתלמות מובילה תמי עזר, הרכזת הפדגוגית של בית ספר אסיף משגב.
 
מנהלת אגף החינוך נועה צוק: "מטרת ההשתלמות היא יישום התפיסה החינוכית של משגב – לחבר את תכני הלימוד לחיי התלמידים, לשבור את המחיצות בין הלימוד התיאורטי המתקיים בין כתלי ביה"ס לבין מציאות המתרחשת יום יום ושעה שעה מסביב, ולעודד תלמידים לקחת חלק פעיל בעיצוב המציאות הזו. רק כך הלמידה תהיה משמעותית עבור הלומדים והם יהיו לומדים משמעותיים שיצמחו להיות אזרחים בעלי מודעות חברתית".
צוות המשתתפים בהשתלמות, הכולל מורים ותלמידים משלושת בתי הספר בקמפוס – יבנה לאורך השנה תוכניות לימוד, שתוצריהן ינסו לממש את השאיפה הזו.
מנחת ההשתלמות היא גל-יה אופנברגר מהמכון הדמוקרטי. היא מעודדת את המשתתפים לפרוץ דפוסי חשיבה שגרתיים ולהשתמש בכל הכלים האנליטיים, האינטואיטיביים, השכלתניים והרגשיים כדי להניע חשיבה יצירתית ולאפשר לרעיונות לעלות ולפרוש כנפיים.
מטרה נוספת של ההשתלמות היא עצם העבודה המשותפת של שלושת בתיה"ס, שבמהלכה נוצרת שפה משותפת וזרימה שוטפת של רעיונות ומידע.
בהשתלמות משתתפים מנהלת אגף החינוך נועה צוק, רכזת החממה הפדגוגית גלית שילר, מנהל מחלקת הנוער אדם גורן ונציגים משלושת בתיה"ס בקמפוס – אסיף משגב, קציר משגב ועומר משגב, ובסך הכול כ 30 משתתפים.
קטגוריה: 

הוסף תגובה

randomness