24 ינואר 2019,יום חמישי

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

בריאות

במשגב והסביבה

מז"ח – לא מה שחשבתם

Share

מז"ח – לא מה שחשבתם

מערכת הפורטל
מז"ח הוא מתקן למניעת זרימה חוזרת של מים, שנועד להגן על מערכת המים מזיהומים חיצוניים. אי התקנת מז"ח בעת חיבור של מקור זיהום פוטנציאלי (כגון בריכה, מערכת דישון, מסעדות וכד'), עלול לגרום להרעלה המונית.
מז"ח הוא מכשיר ייחודי המותקן על גבי צנרת מי השתייה, כדי לאפשר אספקת מים למערכות העלולות להוות מוקד זיהום למי השתייה, תוך מניעת אפשרות לזרימה הפוכה בחזרה למערכת המים. המז"ח מונע חדירת מזהמים למי השתייה, מים שעלולים להביא להרעלה המונית של בני אדם ובעלי חיים. 
חובה להתקין מז"ח בחיבור לבריכות שחייה פרטיות וציבוריות, לבתים ולעסקים שבהם מותקנת מערכת ספרינקלרים (מתזי כיבוי אש), במפעלים, בשטחים חקלאים, במערכות דישון, במסעדות ועוד.
זרימת מים ממקורות חיצוניים לתוך מערכת מי השתייה עלולה להתרחש בזמן הפסקות מים, פיצוצי צנרת, תת לחץ (יניקה), תיקוני תשתיות וכו'.
התקנת מז"ח מחויבת על פי תקנות משרד הבריאות והמשרד להגנת איכות הסביבה, בכל מקום שיש בו סכנה של זיהום מים. מאחר שמדובר במכשיר שיכול למנוע הרעלה המונית במקרה של חדירת מים מזוהמים למערכות מי השתייה, החשיבות של התקנת מז"ח ובדיקת תקינותו מדי שנה גבוהה במיוחד.
בהתקנת מז"ח חשוב לבדוק כי המז"ח המותקן מאושר ע"י משרד הבריאות וכי המתקין ובודק המז"ח מוסמכים ומאושרים ע"י משרד הבריאות.
אחריות איכות המים ובריאות הציבור היא גם בידי התושב ויש לשמור על כך.
קטגוריה: 

הוסף תגובה