18 נובמבר 2018,יום ראשון

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

תרבות ופנאי

במשגב והסביבה

NG-Bar&Kitchen-2-Big_0_1
qtgvryvt
NG-Bar&Kitchen-2-Big_0_1
qtgvryvt

מרכז "מרחבים" החדש פתח את דלתותיו

Share

מרכז "מרחבים" החדש פתח את דלתותיו

מערכת הפורטל
המרכז מאיר פניו לכל ותיקי משגב
בית "מרחבים" החדש – מרכז הפעילות של ותיקי משגב, פתח את שעריו בתחילת חודש ספטמבר, בצמוד למבנה החדש של מועדון כפרי משגב. במקום 800 מ"ר של חדרי פעילות, חדר אמנויות חדיש, אולמות הרצאות שיכולים להיפתח למרחב גדול ומתאים לאירועים ולחגים, מטבח מצויד היטב וקפיטריה.
מחשבה רבה הושקעה בהתאמת המבנה לצרכים הנוכחיים והעתידיים של העמותה, בדגש על אסתטיקה, נוחות ונגישות, ריהוט חדיש ומודרני ומגוון עשיר של תוכניות לכל תושבי משגב, בהתאמה לגילאים וליכולות.
הבית יתפקד 5 ימים בשבוע, ברוב שעות היום והערב ולעיתים בסופי שבוע, ויאפשר גם הסעות וארוחות חמות. הוא יהווה מקום מפגש ותעסוקה לכ- 700- 800 ותיקים ממשגב ומהסביבה.
צוות העובדים המסור, שעבד ימים כלילות להכנת המקום לקראת הפתיחה, המועצה שתומכת בפעילות, וכמובן, הוותיקים, כולם יחד וכל אחד לחוד, יצרו נקודת חן בלב משגב, בתקווה שיהיה בכך כדי לעודד אזרחים ותיקים ליהנות בבבית החדש מתרבות פנאי עשירה ומחיבור יום-יומי לקהילה.
הבניין כולו, הכולל את מועדון כפרי משגב ואת בית מרחבים, נבנה ע"י החכ"ל, בניהולו של המנכ"ל שי בוים, ותוכנן ע"י שרה רום. בית "מרחבים" תוכנן ע"י משרד האדריכלים דינור און.
מנהלת עמותת מרחבים מיכל חונן והנהלת העמותה, מקדמים את הפרויקט לאורך שנים, החל מגיוס הכספים ועד לחגיגה הגדולה של פתיחת הדלתות.
מיכל חונן: "השבוע הראשון לפעילות היה מרגש במיוחד. קיבלנו תגובות חמות ונלהבות מקיר לקיר, היו שאמרו במפורש כי כעת יש עבור מה להישאר במשגב, גם אחרי הפנסיה וכשהילדים כבר לא כאן. היו ותיקים שהשוו את המעבר למבנה החדש למעבר שלהם בתקופת הקמת היישובים מאתר הקראוונים ליישוב הקבע. הייתה באוויר תחושה חמה ועוטפת של 'הגענו הביתה'".
ראש המועצה רון שני: "קבענו את מיקומו של בית 'מרחבים' בלב הפעילות של משגב, לצד מועדון כפרי משגב, המרכז הקהילתי, בתיה"ס, קופות החולים, הספרייה והמועצה, כדי להדגיש את החיבור לקהילה ולמרכז העניינים. כשאני מגיע לבריכה ורואה את בית 'מרחבים' השוקק על זרם מבקריו, אני מרגיש איך המילים שניסחנו אז, בדיוני התכנון, קמות לתחייה מולי. תענוג לראות כיצד תכנון מדויק, ידיים אוהבות ומחשבה על כל פרט מסבים שמחה ועונג לקהילה שלמה. תודה למיכל חונן, לאדווה נמרוד, להנהלה ולצוות 'מרחבים', לשי בוים ולצוות החכ"ל, לאדריכלית אסנת דינור, לקרן ויינברג על תרומתה הנדיבה, ולביטוח הלאומי ולוועדת העיזבונות על עזרתם בציוד המקום. אני מזכיר לכולם שהפעילויות בבית 'מרחבים' ובקתדרה, מתאימים לכלל האוכלוסייה, צעירים וותיקים ומזמין אתכם להירשם לפעילויות".

הוסף תגובה

randomness