15 נובמבר 2018,יום חמישי

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

משגב

במשגב והסביבה

קורס שני של "צמידים" הסתיים במועצה

Share

קורס שני של "צמידים" הסתיים במועצה

מערכת הפורטל
 קורס שני של תוכנית "צמידים" למתנדב­ים המלווים משפחות שישי להן ילדים עם צרכים מיוחדים, הסתיים לאחרונה
תוכנית "צמידים" הפועלת זו השנה השנייה במשגב, הכשירה בחודשים האחרונים קבוצת מתנדבים נוספת לקראת יציאתם להתנדבות עם "המשפחות המיוחדות" – משפחות שיש להן ילדים עם צרכים מיוחדים. בתוכנית פועלים כיום כ-25 מתנדבים. הם נותנים מענה לצרכים שונים של המשפחות המעוניינות בכך.
ליווי המשפחות מותאם למתנדב ולרצון המשפחה. לעיתים מדובר ביצירת קשר אישי עם הילדים עצמם או עם אחיהם, במקרים אחרים הליווי ממוקד בהורים בהקשרים שונים, מול מוסדות, מול הקהילה וכדומה.
בנוסף לליווי אישי למשפחות, התוכנית מפתחת דרכי סיוע נוספות, כגון מתנדבות שלקחו על עצמן את תחום מיצוי הזכויות של המשפחות המיוחדות.
במסגרת הקורס פגשו המתנדבים החדשים נציגים מקרב המשפחות המיוחדות של משגב ושמעו סיפורים מרגשים על התמודדויות יום-יומיות ועל דילמות מורכבות. בנוסף התארחו בקורס מרצים שציידו את המתנדבים בכלים שונים שיסייעו להם ליצירת קשר משמעותי.
את התוכנית מובילים האגף לשירותים חברתיים והיחידה להתנדבות משגב, בשיתוף ארגון "קשר" ועמותת "ניצנים בלב".
מתנדבת התוכנית אסתי נעלי סיכמה: "בשם כל חבריי, המון תודה על ההזדמנות שניתנה לנו, להבין ולבחור מה הדרך המתאימה לכל משפחה על פי צרכיה, בפשטות, ללא שיפוט, בענווה ובצניעות  ולהמשיך ולהיעזר בקבוצה שנוצרה למעננו ולמען המשפחות".
קטגוריה: 

הוסף תגובה

randomness