14 דצמבר 2018,יום שישי

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

משגב

במשגב והסביבה

ערב קריאה ושירה יהודית וערבית התקיים בט"ו באב

Share

ערב קריאה ושירה יהודית וערבית התקיים בט"ו באב

מערכת הפורטל
"כל כך מרגש וכל כך יפה..." "כזה דבר מופלא עוד לא היה"... "ממש חוויה מכוננת"... "אהבה, רק אהבה היתה שם". אלה חלק מהאמירות שאמרו משתתפי "אהבה גלילית" – ערב של שירה ושל קריאת שירי אהבה.
האירוע התקיים, לראשונה בארץ, בט"ו באב בבוסתן "נוף משותף" שבמעלה הדרך למצפה אבי"ב. כ-200 משתתפים לבושי לבן, כשתקרובת בידיהם לכבד את כולם, התכנסו בבוסתן לאורו של ירח מלא, שרו בצוותא, קראו שירי אהבה שכתבו או שאהבו, בעברית ובערבית. ריגשה במיוחד, עתליה אלון, אלמנתו של אופיר אלון כשקראה שירי אהבה שכתב לה אופיר. אלון היה ממנהלי הבוסתן ונהרג לפני זמן קצר בתאונת דרכים בדרכו אליו.
הלהיבו את הקהל ג'ורג' סמעאן מג'יש (גוש חלב) וכרמלה מכרמיאל, בביצועים מרתקים, דיאן קפלן מיודפת ומירה עילבוני מעילבון בדואטים מרטיטים, להקת "לנו קול" מסח'נין שהפליאה בשירתה והזמר הסופי מחמוד עראבי מכפר מנדא שהדליק את הקהל בליוויו של חאלד אבו עלי בחליל נאי, כמו עוד קוראי שירה שבאו ושיתפו באהבותיהם. הערב ארך כשעתיים וחצי.
את הערב ליוו אבנר רשף בכינור (טבעון), הרב מני גל בגיטרה (עין גדי), אמנון ריבק בגיטרה (חיפה), יעל הרדוף בחליל (מצפה אבי"ב). הנחה הרב דובי אביגור (רקפת).
את הערב ארגנו והפיקו חאלד אבו עלי (סח'נין), דינה דוד (מכמנים), רוחל'ה ארצי (כרמיאל) והרב דובי אביגור. והוא נערך על בסיס התנדבותי.
קטגוריה: 

הוסף תגובה