15 דצמבר 2018,יום שבת

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

בריאות

במשגב והסביבה

בדיקות מדדי איכות של משרד הבריאות בבתי החולים בארץ

Share

בדיקות מדדי איכות של משרד הבריאות בבתי החולים בארץ

מערכת הפורטל
"המרכז הרפואי לגליל" בצמרת מדדי איכות בטיפול של משרד הבריאות
משרד הבריאות פרסם בשבוע שעבר בפעם השנייה את הדירוג של כלל בתי החולים בישראל, לפי מספר מדדי איכות בטיפול הרפואי. המרכז הרפואי לגליל התבקש לעמוד ב-13 מדדים במגוון תחומים שקבע המשרד.
הנתונים שפורסמו העלו, כי "המרכז הרפואי לגליל" דורג זו שנה שנייה ברציפות בצמרת מוסדות הרפואה בישראל עם מספר נתונים מרשימים. המרכז עמד ב- 12 מבין 13 הפרמטרים שנבדקו והציג את הנתונים הטובים ביותר בארץ במספר לא מבוטל של מדדים, לרבות: ביצוע סי.טי. ראש תוך 23 דקות מרגע הגעת המטופל (מקום 1 בארץ!), מתן טיפול אנטיביוטי מונע זיהומים במהלך שעה לפני ניתוח רקטום/מעי גס (99%), הערכת סיכון לפקקת ורידית (100% - מקום 1 בארץ!), ביצוע אומדן כאב (100%) וביצוע אומדן תזונתי למטופלים בשיקום (100% - מקום 1 בארץ!). גם בשאר המדדים דורג "המרכז הרפואי לגליל" בצמרת הדירוג הארצי והדגים שיפור מתמיד בכל המדדים.
מנהל המרכז הרפואי לגליל ד"ר מסעד ברהום: "זו השנה השנייה שבה מדורג המרכז שלנו בצמרת הדירוג...אנו ממשיכים כל העת לשאוף ולשפר ככל שניתן, את השירות שלנו. מדובר במדדים מורכבים הקשורים במקרים רבים בהליכים מצילי חיים".
 
המרכז הרפואי זיו בצפת – מקום ראשון בפריפריה בטיפול באוטם חד בלב
תוצאות בדיקת מדדי איכות שערך משרד הבריאות בבתי החולים בישראל מצביע על שיפור עולה במדדי האיכות במרכז הרפואי "זיו" בצפת. על פי הנתונים שפורסמו על ידי משרד הבריאות, המרכז הרפואי זיו הינו המהיר ביותר מבין בתי החולים בפריפריה בביצוע צנתור במצב של אוטם חד בלב.
בתחום שבץ מוחי, המרכז הרפואי "זיו" מוביל, מבין בתי החולים הקטנים במתן טיפול המפרק את קריש הדם. כלומר, חולה הסובל מאירוע חד במוח (שבץ מוחי) יזכה לבדיקת CT או MRI ראש תוך כ 33 דקות מהגעתו למיון ב"זיו", בעוד שהזמן הממוצע בבתי החולים בישראל עומד על 55 דקות. גם בשאר מדדי האיכות המתייחסים לניתוח שבר בצוואר הירך ולמתן אנטיביוטיקה בניתוחים של הרחם, ממוקם המרכז הרפואי "זיו" במקום גבוה בין בתי החולים בארץ.
אל"מ (במיל) ד"ר סלמן זרקא מנהל המרכז הרפואי זיו שבע רצון מהתוצאות:
"נתוני המרכז הרפואי זיו משקפים עבודה מאומצת של הצוותים הרב מקצועיים בבית החולים העובדים ופועלים לשיפור מתמיד באיכות הטיפול והשירות לקהל החולים. בשנה האחרונה עוסק המרכז הרפואי בהכנות להסמכה לפי תו תקן איכות אמריקאי ובהתאם נבחנים כלל התהליכים לעמידה בתו תקן חשוב זה" אומר ד"ר זרקא.
קטגוריה: 

הוסף תגובה

randomness