18 נובמבר 2018,יום ראשון

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

ספורט

במשגב והסביבה

דפנה ניב על החלק של גיא ניב בתחרות אופני הרים במשחקים האולימפיים בקיץ הקרוב

Share

דפנה ניב על החלק של גיא ניב בתחרות אופני הרים במשחקים האולימפיים בקיץ הקרוב

דפנה ניב, עצמון
הבטחנו לעקוב, ועכשיו כשנגמר סופית הקמפיין אנחנו יכולים להכריז שישראל תשלח רוכב אופני הרים למשחקים האולימפיים בריו בקיץ הקרוב – שלומי חיימי. לגיא ניב (בן 22 מעצמון) יש חלק מרכזי בזה.
כפי שכבר הסברנו כאן בעבר, הקריטריון בענף אופני ההרים הוא נבחרתי ונקבע לפי דירוג המדינה. מדינות במקומות 1-5 זוכות ב-3 מקומות באולימפיאדה, מקומות 6-13 ב-2 מקומות, ומקומות 14-23 זוכות במקום אחד. דירוג המדינה נקבע על פי חיבור הנקודות האישיות של שלושת הרוכבים הבכירים מכל מדינה. תקופת הקריטריון נפרסת על פני שנתיים, לאולימפייאדת ריו אספנו נקודות החל ממאי 2014 ועד מאי 2016.
מסכם ניב: "אלו היו שנתיים ארוכות מאד שכללו המון תחרויות ונסיעות. מרדף אחרי כל נקודה אפשרית בכל קצוות העולם. אני גאה ומאושר שעמדנו במטרה והצלחנו לסיים את תקופת הקריטריון במקום ה-22 ולזכות בכרטיס למשחקים האולימפיים. זה סוג של היסטוריה בענף האופניים, וכולי תקווה שבעקבות ההישג הענף יזכה לתקציבים גדולים יותר מהמוסדות בעתיד.
להיות אחד מהרוכבים שאסף את הנקודות לטובת הנבחרת זו תחושה מדהימה. ענף האופניים הוא אישי, וביומיום ההצלחה או הכישלון היא רק עליך. אך בקמפיין האולימפי ידענו שחובה לשים את האגו בצד והמטרה היא משותפת לכולם, לכן גם תחושת הסיפוק וההצלחה המשותפת עצומה!
זכינו בכרטיס בודד, ולצערי לא אני אהיה הנציג שלנו באולימפיאדה אלא שלומי חיימי (בן 27 מעין השופט). נכון להיום ולכל תקופת הקריטריון הוא הרוכב הבכיר בארץ ועשה תוצאות טובות יותר ולכן הכרטיס הלך אליו. אך כמו שכבר אמרתי – אני גאה מאד להיות חלק מההיסטוריה הזו!
השאיפה המרכזית שלי היא האולימפיאדה הבאה בשנת 2020 שאליה אגיע מוכן יותר ושם כבר לא אסתפק ברק להיות חלק מהנבחרת שמשיגה את הקריטריון, אלא להיות בסוף הנציג שיתחרה בטוקיו 2020".
לפני כחודש סיים גיא ניב את אליפות אירופה בשבדיה במקום ה-39 ולפני כ-3 שבועות סיים את המרוץ השלישי בסבב גביע עולם שנערך בצרפת במקום ה-40. כעת הוא מתכונן לאליפות העולם שתיערך בתחילת יולי בצ'כיה.
קטגוריה: 

הוסף תגובה

randomness