14 נובמבר 2018,יום רביעי

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

חדשות

במשגב והסביבה

צומת הר שכניה יוסדר במעגל תנועה או ברמזור

Share

צומת הר שכניה יוסדר במעגל תנועה או ברמזור

פורטל משגב-לינק
הדבר הוחלט בפגישה שקיימו ראש המועצה רון שני וח"כ איל בן ראובן עם שר התחבורה ישראל כץ.
בפגישה שהתקיימה ביום ד' ה- 18/5 קבע שר התחבורה ישראל כץ כי יש להסדיר את צומת הר שכניה באמצעות מעגל תנועה או רמזור, בתיאום עם המועצה. בכך מגיע לסיומו המוצלח מאבק של מספר שנים שהוגבר ביתר שאת בשנה האחרונה. את המאבק הוביל ראש המועצה רון שני בהשתתפותם האקטיבית של תושבי שלושת היישובים – מנוף, שכניה וקורנית, ובסיועו החשוב והמשמעותי של חבר הכנסת איל בן ראובן (המחנה הציוני), מיודפת.
צומת הר שכניה יוסדר יחד עם שני הצמתים הסמוכים – צומת כאוכב וצומת יודפת. בצמתים אלה יוקמו מעגלי תנועה.
השר כץ סיכם והנחה את המשרד ואת חברת "נתיבי ישראל" לגשת לתכנון הצומת, כך שהביצוע יוכל להתחיל בהקדם. הבחירה בין מעגל תנועה לבין רמזור תתבצע ע"י הצוות המקצועי של משרד התחבורה בשיתוף "נתיבי ישראל" ובידיעת המועצה, על פי שיקולים הנדסיים ותחבורתיים. משגב תמשיך לעבוד עם מתכנני הפרויקט ועם אנשי המקצוע במשרד התחבורה וב"נתיבי ישראל" כדי לעקוב אחר הנעשה ולהביא לפתרון בצומת.
ח"כ איל בן ראובן מוסיף: "כביש יודפת והצמתים שכניה וכאוכב הוגדרו על ידי משרד התחבורה כמרחב מסוכן. בהחלטה מוטעית נקבע בעבר על 2 כיכרות – בצומת כאוכב ובצומת יודפת –כשהחלטה זו פסחה על צומת שכניה-מנוף. מאבק ממושך ונחוש של תושבי שכניה, מנוף וקורנית, וחברי הוועד המקומי בראשות מוני בוכניס, ובהובלת ראש המועצה רון שני, לצד התערבות שלי, פרצו את הסכר ובתוך מספר חודשים, תוך פגישה עם מנכ"ל 'נתיבי ישראל' ניסים פרץ, ולאחריה, פגישה מכרעת לפני כשבועיים אצל שר התחבורה. השר סיכם שיימצא פתרון לצומת שכניה-מנוף באמצעות כיכר או רמזור, תוך עדיפות לכיכר.
תהליך העבודה של בניית 2 הכיכרות, מול יודפת וכאוכב, יתבצע בחודשים הקרובים והכיכר בצומת שכניה תהיה חלק מהפרויקט החשוב הזה ותושלם מספר חודשים לאחר תחילת העבודה, במסגרת אותו פרויקט".
רון שני: "פעם נוספת נוכחנו איך גישה מקצועית, שקולה ועניינית מביאה לתוצאות. אני מודה לתושבי הר שכניה ולוועד הפעולה על הסבלנות, האקטיביזם ושיתוף הפעולה. אני מודה לח"כ איל בן ראובן על הירתמותו ותמיכתו. זה הישג משותף ומשמח לכולנו".

קטגוריה: 

הוסף תגובה