15 נובמבר 2018,יום חמישי

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

תלמידים ונוער

במשגב והסביבה

משלחת ממשגב זכתה בפרס השופטים לגישור בין תרבויות

Share

משלחת ממשגב זכתה בפרס השופטים לגישור בין תרבויות

פורטל משגב-לינק
המשלחת זכתה בתחרות הבינלאומיתFIRST Tech Challenge
 
משלחת הרובוטיקה מבתיה"ס העל יסודיים במשגב – אסיף משגב ואורט סלאמה, חזרה מהתחרות בארה"ב כשבאמתחתה הפרס המשמעותי לגישור בין תרבויות, לצד חוויה מכוננת ומרגשת. המשלחת מנתה 10 תלמידים – 6 תלמידות מסלאמה ו3 תלמידים ותלמידה מאסיף משגב.
חברי הקבוצה עבדו יחד מתחילת השנה בפיתוח ובבניית הרובוט ובתכנותו. לאחר תחרות מרתקת וזכיית קבוצת אפולו 9662 ממשגב במקום הראשון בתחרות הארצית, החלו ההכנות לייצוג החלוצי של המדינה בתחרות העולמית בסנט לואיס מיזורי. FTC היא תחרות בינלאומית יוקרתית וותיקה, אך בישראל היא נערכה השנה לראשונה.
נסיעת המשלחת כללה גם מפגשים חמים עם הקהילה היהודית, עם קבוצות ממדינות שונות – רבות מהן ערביות, ואף מפגש מפתיע עם מייסד תחרות First , דין קיימן. קיימן התרשם עמוקות מהעשייה המשותפת בין יהודים לבין ערבים ומהאופן שבו הטכנולוגיה מקרבת בין תרבויות שונות.
האינטראקציה בין תלמידי בי"ס אסיף משגב לבין תלמידי אורט סלאמה הייתה מרשימה.
חברי הקבוצה: קפטן הקבוצה שחר אילני, אשל גורביץ, יהונתן פרבר, גל מוייל, סופיה נועימי, דקריאת נועימי, רנא סואעד, יסמין סואעד, תיימא סואעד, אסאלה סואעד. את הקבוצה ליווה רכז הרובוטיקה בחטיבת הביניים באסיף משגב עופר רובין, המורה לפיסיקה באורט סלאמה בסאם ח'לאילה, המתנדב אהרון פיירשטיין וההורים: קידן אילני,  סיון פרבר ואייל גורביץ.
ראש המועצה רון שני ברך את המשלחת וסיפר כי עבודה משותפת של שני בתיה"ס העל יסודיים, ובפרט על נושאים טכנולוגיים, מגשימה לו חלום ישן.

הוסף תגובה