13 דצמבר 2018,יום חמישי

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

בריאות

במשגב והסביבה

אמצעי מניעה נגד נגיפים

Share

אמצעי מניעה נגד נגיפים

מערכת הפורטל
כנס הדרכה למזכירים ולגננים ביישובים למניעת ההפצה של נגיפי הזיקה והלישמניה
המועצה נערכת להגברת ההסברה והפעולות למניעת ההפצה של נגיפי הזיקה ווהלישמניה, ותקיים כנס למזכירי היישובים ולגננים יהישוביים בנושא זה ביום רביעי – 18.5.16.
שני הנגיפים מועברים ע"י יתושים – הזיקה ע"י יתוש הנמר האסייני, והלישמניה ע"י יתוש "זבוב החול" –היתוש מעביר את הנגיף משפני סלע נשאים לאדם הנעקץ.
עקב המשך התפשטות נגיף הזיקה בעולם, הכריז ארגון הבריאות העולמי על מצב חירום בעל השלכות בינלאומיות בבריאות הציבור. יתוש הנמר האסייני מצוי בישראל וקיים חשש, הנשען על מספר סיבות, כי במדינת ישראל תהיה ההתפרצות הבאה של הנגיף, ולכן, כעת, לקראת עונת היתושים, חשוב להקדים תרופה למכה.
ביום רביעי  18/5/16 יתקיים במועצה כנס למזכירי היישובים, לאחראים ולעובדים במערך הגינון הציבורי במשגב – גננים, חצרנים וכד'.
משתתפי הכנס יקבלו מידע רחב על נגיף הזיקה ועל ההתפתחויות בעולם ומידע ממוקד על ההתמודדות. עיקר ההתמודדות הוא מניעה, איתור וטיפול במקווי מים עומדים. כמו כן ידובר בכנס על ההתמודדות עם נגיף הלישמניה.
המפגש יתקיים בהנחיית ד"ר חמזה חביבאללה, מנהל מחוז צפון במשרד להגנת הסביבה בשיתוף עם צוות האחראים על נושא מזיקים המפיצים מחלות ברשות הטבע והגנים. פרטים באגף הקיימות במועצה.

הוסף תגובה

randomness