17 נובמבר 2018,יום שבת

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

qtgvryvt
qtgvryvt
NG-Bar&Kitchen-2-Big_0_1
NG-Bar&Kitchen-2-Big_0_1

מרכז שיקומי יוקם במרכז הרפואי פדה-פוריה

Share

מרכז שיקומי יוקם במרכז הרפואי פדה-פוריה

מערכת הפורטל
"משרד הבריאות מקדם תכנון מרכז שיקומי חדש במרכז הרפואי פדה פוריה", כך בישר ד"ר עדי ששון, ראש אגף השיקום במשרד, במושב מיוחד בנושא השיקום, במהלך כנס הגליל לשוויון בבריאות. הכנס התקיים ביום רביעי 6.4.16. לדבריו, "אחרי שנים רבות נושא השיקום נמצא על השולחן.
כולם מדברים על שיקום. שיקום טוב כולל אורתופדיה, נוירולוגיה, קרדיולוגיה, כירורגיית חזה, ושיקום ריאות – שאין בכלל בצפון. אנחנו לקראת הגדלה משמעותית של מחלקות השיקום בצפון, הגדלת מספר המיטות והרחבה של אשפוז יום. משרד הבריאות נמצא בשלב תכנון מתקדם של הקמת מרכז שיקומי חדש במרכז הרפואי פדה פוריה". 
ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי פדה פוריה אמר בכנס: "תחום השיקום חשוב לא פחות מהריפוי. האחריות שלנו היא אחרי הריפוי לעשות את המכסימום על מנת להחזיר אות המטופל לחייו הקודמים. וזו המשמעות הקריטית של שיקום על כל ענפיו – רפואה, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק ועוד. אין היום מענה הולם באשפוז לנושא השיקום! תושבי הצפון צריכים לנסוע למרכז לצורך שיקום והמציאות הקשה היא שרובם מוותרים על השיקום בגלל היעדר נגישות וזמינות, ולמעשה מוותרים בכך על איכות חיים ועל אורח חיים עצמאי".
ד"ר און הדגיש כי מדובר במהפכה: "הקמת מרכז שיקומי בביה"ח פדה פוריה יכלול שיקום אורתופדי, נוירולוגי, שיקום ילדים (שלא קיים בכלל בצפון), וכמובן, הרחבת מחלקת השיקום הגריאטרי המצוינת שלנו. אלה העוגנים הקריטיים שיצרו מהפכה בשירות השיקומי לתושבי הצפון כולו". 

הוסף תגובה