18 נובמבר 2018,יום ראשון

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

גמלאים

במשגב והסביבה

NG-Bar&Kitchen-2-Big_0_1
qtgvryvt
NG-Bar&Kitchen-2-Big_0_1
qtgvryvt

פעילות משותפת לוותיקים במועדוני "מרחבים" ולילדי מועדוניות הנוער

Share

פעילות משותפת לוותיקים במועדוני "מרחבים" ולילדי מועדוניות הנוער

מערכת הפורטל
הפעילות התקיימה לרגל "יום המעשים הטובים"
לקראת "יום המעשים הטובים", שחל בחודש מרץ, התקיימה פעילות משותפת יצירתית ומיוחדת לוותיקים במועדונים של עמותת "מרחבים" לוותיקי משגב ולילדי מועדוניות הנוער של המחלקה לשירותים חברתיים. הוותיקים הבדואים וילדי המועדוניות מהכפרים דמיידה, כאמנה, סאלמה וחוסנייה יצרו ביחד תמונות פסיפס אמנותיות, בניצוחה של נועה בן אור – אמנית ומורה לפסיפס מיעד, המלמדת ב"מרחבים".
כל כפר בחר תמונה ומשפט בעל משמעות הקשורה לתמונה. המשפט נכתב בעברית ובערבית. הוותיקים והילדים יצרו תמונת פסיפס בעבודה קבוצתית בין דורית משותפת. את התמונות הם העניקו במתנה למבנים הרב תכליתיים שבהם פועלים המועדונים והמועדוניות לאורך השנה. התמונות שנבחרו עסקו בנוף של הכפר ובעצי הזית ובין המשפטים שנבחרו "השמים הם הגבול", "עץ התקווה" ו"ברוכים הבאים".
בכל כפר נתלתה תמונת הפסיפס  על קיר החיצוני של המבנה.
יוסרא סוועאד, רכזת הפעילות של מרחבים במועדונים הבדואים: "הפעילות הייתה מדהימה, יצירתית וצבעונית. היו שני מפגשים בכל מועדון, כל הצוות של המועדונים לזקן ושל המועדוניות נרתם לעשייה וכן הורים מתנדבים של ילדי המועדוניות. התקיימה יצירה בין דורית משותפת של ילדים, הורים וסבים וגם  אבות הבית של המבנים, נרתמו לסייע לתליית התמונות.
אין ספק כי מטרת הפרויקט הושגה. זו הייתה פעילות משמעותית שמשאירה חותם ושיש בה תרומה לקהילה. באמצעות העבודה המשותפת על הפסיפס,נוצר קשר חם בין הילדים לוותיקים, נוצר גשר בין דורי התורם להבנה טובה יותר וליצירת מערכת שורשית וערכית בחברה".
את הפעילות הובילה עו"ס יוסרא סועאד, רכזת מועדוני הוותיקים של "מרחבים", בשיתוף עו"ס נטע רוזנאי, רכזת תחום הגיל השלישי ורכזת המועדוניות הבדואיות באגף לשירותים חברתיים, ובסיוע היחידה להתנדבות.

הוסף תגובה