15 דצמבר 2018,יום שבת

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

תרבות ופנאי

במשגב והסביבה

qtgvryvt
qtgvryvt
NG-Bar&Kitchen-2-Big_0_1
NG-Bar&Kitchen-2-Big_0_1

פעילות תנועת הנוער "האיחוד החקלאי" במשגב מתרחבת

Share

פעילות תנועת הנוער "האיחוד החקלאי" במשגב מתרחבת

מערכת הפורטל

במשגב פועלים כיום במסגרת תנועת הנוער "האיחוד החקלאי" כ-500 חניכי שכבה צעירה וכ-250 חניכי שכבה בוגרת. בקומונה עובדים 9 גרעינרים – כל אחד מהם משובץ לעבודה ביישוב אחר בתחומי המועצה.

הקומונה במשגב תקלוט בסוף אוגוסט השנה 8 קומונרים חדשים שיגיעו לשנת השירות בתנועה. הם ישובצו בקומונת צורית ויפעלו ביישובים: מורן, מכמנים, לבון, לוטם, מנוף, יעד, צורית, גילון, אבטליון וכפר ביאליק.
לפני מספר חודשים התקיים בצורית כנס לקראת שנת שירות במסגרת תנועת האיחוד החקלאי. עשרות תלמידי י"ב מכל הארץ, שמתעניינים לעשות שנת שירות בתנועה, למדו על שנת השירות באיחוד החקלאי, התגבשו ונהנו מסוף שבוע של חוויה ואף ביקרו בקומונת צורית, שהיא הקומונה הוותיקה ביותר כיום בתנועת הנוער. בעקבות הכנס נרשמו 90 שמיניסטים להתנדבות במסגרת הקומונות שמפעילה התנועה ברחבי הארץ.
לדברי רון זלדמן, מזכ"ל תנועת הנוער האיחוד החקלאי, "סניפי המועצה האזורית משגב בולטים באיכותם וברוח ההתנדבות של החניכים. במסגרת הכנס המיוחד הכירו התלמידים את מסגרת של 'גרעין אחים' של התנועה ויגבשו את הקבוצה הבאה שתוביל את תנועת הנוער במסגרת המועצה האזורית. 'גרעין אחים' מונה כיום 8 קומונות שבהן פועלים עשרות צעירים המתנדבים לשנת שירות. הגרעינרים פרושים בפריפריה – נאות הכיכר, כפר הרי"ף, כפר האורנים, מתן, תלמי אלעזר, צורית, מרחבים וצור יצחק.
פעילות הנוער ביישובי האיחוד החקלאי מנוהלת על-ידי בני הנוער ולמענם הנוער בכל יישוב. ותואמת את רוחה ועקרונותיה של תנועת הנוער. פעילות השכבה הבוגרת מנוהלת על-ידי רכזי הנוער והגרעינרים.
השכבה הבוגרת (ט'-י"ב) מובילה את פעילות הנוער ביישוב ועמלה במרץ על בניית פעילויות שבועיות וחודשיות לחניכי השכבה הצעירה (ד'-ח'). הצוותים המובילים ביישובים מנחים את צוותי ההדרכה והפעילים ולמעשה ממשים עקרונות וערכים שונים כגון: 'נוער מוביל נוער', מנהיגות צעירה, הגשמה, קהילה, חינוך וציונות שהם חלק מאבני הדרך המרכזיות בתנועת הנוער.
הנוער והילדים משקיעים זמן ומאמצים רבים בעבודה על הטקסים ויוצרים תוצאות מצוינות, תוצאות המפגינות שילוב של תוכן מעמיק ומתוחכם, עבודה מחנאית, יצירתיות וכמובן עבודת צוות משותפת".

לדבריו של איתי צוק, ש"ש בקומונת צורית: "שנת השירות במשגב היא חוויה ואתגר כאחד. משגב הוא בית לאוכלוסייה ממעמד גבוה, אנשים משכילים ברובם, שיש להם מכל טוב. חוגים, חינוך, בתים מרווחים ומפנקים, ובתוך כל השפע הזה, עליך למצוא את מקומך כגרעינר וכמדריך בתנועת הנוער. המשימה המוטלת עלינו, כגרעינרים, היא להצליח לטעת בנוער, שהוא ללא ספק מלח הארץ, את תחושת המחויבות לקהילה, את אהבת האחר והכרתו, ואת ערך הנתינה למקום שבו אני גר ונמצא. בתוך השפע הזה, אנו מנסים להיות דמויות משמעותיות מבחינה חברתית וערכית עבור נוער משגב. מנסים לחנך ולהטמיע ערכים המהווים אלטרנטיבה לתרבות הצריכה החומרית".
  • 12065775_958702684220593_6115687828775068946_n
  • 12250150_964837996940395_1506866051423078519_n

הוסף תגובה

randomness