17 דצמבר 2018,יום שני

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

תלמידים ונוער

במשגב והסביבה

סקר חדש של עמותת אור ירוק חושף: לא מפחדים מאכיפה

Share

סקר חדש של עמותת אור ירוק חושף: לא מפחדים מאכיפה

פורטל משגב-לינק
כמה מהנהגים במשגב מתעסקים בדברים אחרים תוך כדי נהיגה?
חניכי קבוצות הנוער של עמותת "אור ירוק" לכבוד שניאור חשין ומתנדבי עמותת "אור ירוק" ערכו לאחרונה תצפיות בכל רחבי הארץ בכדי לבחון עד כמה דעתם של הנהגים הישראלים מוסחת בזמן הנהיגה. במהלך הפעילות נצפו כ-16.5 אלף נהגים בכ-150 רשויות, ערים ויישובים ברחבי הארץ. התצפיות נערכו בצמתים, כיכרות ומרכזים מסחריים.
במשגב  נצפו בסך הכול 28 נהגים. נמצא כי 64% מהם התעסקו בדברים נוספים תוך כדי נהיגה ובכך הוסחה דעתם. 11% מהנהגים שנצפו דיברו בטלפון הסלולארי ללא דיבורית, 18% מהם החזיקו את הטלפון הסלולארי ביד – סימסו, גלשו ברשתות החברתיות, קראו מיילים וכו', 7% מהם התאפרו במהלך הנהיגה, 14% אכלו במהלכה ו14% מהם התעסקו עם הנוסעים או חפצים במושב האחורי.
הסחת הדעת בזמן נהיגה מסכנת חיים באחוזים גבוהים למדי לעומת נהיגה בתשומה מלאה. הרשות לבטיחות בדרכים האמריקאית סיווגה את הסכנות שקשורות להיסח הדעת בזמן נהיגה:
 • קריאה וכתיבת SMS במהלך נהיגה מגדיל את הסיכון לתאונת דרכים פי 23
• לנסות להגיע לעצמים לא קבועים ברכב במהלך נהיגה מגדיל את הסיכון לתאונת דרכים פי 9
• חיוג בטלפון הסלולארי במהלך הנהיגה ברכב כבד מגדיל את הסיכון לתאונת דרכים פי 6
• חיוג בטלפון הסלולארי ללא דיבורית מגדיל את הסיכון לתאונת דרכים פי 3
• דיבור בטלפון הסלולארי לא דיבורית מגדיל את הסיכון לתאונת דרכים פי 1.5.
שמואל אבואב מנכ"ל עמותת אור ירוק: "התוצאות העגומות מייצגות את מה שכל נהג רואה יום יום בכבישים – נהגים לא מפחדים מהמשטרה ועושים הכול כמעט חוץ מלנהוג. כשנהג רואה משטרה בכביש הוא לא מסמס בנהיגה ולא מדבר, הוא גם לא מתגלח ולא קורא עיתון. כשנהג רואה משטרה הוא ממתן את הנהיגה שלו, מתרכז ונוהג באופן בטוח. ולכן, משרד התחבורה חייב לחזק את אגף התנועה ולרכוש כבר מחר 200 ניידות ולגייס שוטרים וסטודנטים כדי להגביר את הנראות וההרתעה בכבישים".
 

הוסף תגובה

randomness