12 דצמבר 2018,יום רביעי

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

תלמידים ונוער

במשגב והסביבה

מקום ראשון לתלמידות מאורט סלאמה ומעל יסודי משגב בתחרות הארצית לרובוטיקה

Share

מקום ראשון לתלמידות מאורט סלאמה ומעל יסודי משגב בתחרות הארצית לרובוטיקה

פורטל משגב-לינק
בתחרות הFTC לתלמידי חטיבה ותיכון, הראשונה מסוגה בארץ שהתקיימה החודש ברעננה, זכתה במקום הראשון קבוצה מעורבת של תלמידים מעל יסודי משגב ומאורט סלאמה. הקבוצה הזוכה תייצג את ישראל בתחרות העולמית בארצות הברית, שתתקיים במיזורי בארה"ב.
התחרות מיושמת בלמעלה מ-15 מדינות בעולם, ובדומה לתוכניות האחרות של ארגון FIRST היא מבוססת על מודל התחרויות מעולם הספורט. קבוצות של תלמידים מתכננות, בונות ומתכנתות רובוטים המתחרים בבריתות מול קבוצות אחרות.
את משגב ייצגו שתי קבוצות – האחת מנתה 9 תלמידים מכיתות ט'-י' והשנייה מנתה 3 תלמידים מ-ח' , 2 תלמידות מ-י' מעל יסודי משגב, ו-5 תלמידות  מאורט סלאמה. המשימה הייתה בניית רובוט אשר מטרתו לצבור ניקוד מרבי בזירה שופעת מכשולים של קוביות וכדורים. לכל מקצה פרק זמן מוקצב, כשהשניות הראשונות לפעולת הרובוט הן עצמאיות לחלוטין, ולאחריהן ביצוע משימות בזירה בשליטה ידנית ובטיפוס על  "הר" בגובה של 1.70 מטר. שני משחקי הגמר היו מותחים, והמתח הורגש בכל ההיכל. משגב ניצחה את שני  מקצי הגמר. הקבוצה השנייה ממשגב זכתה בפרס המוטיבציה. 
את התלמידים הדריכו רכז הרובוטיקה בחטיבה עופר רובין, רכז אלקטרוניקה חיים דריבין והמנטור אהרון פייר שטיין. התלמידים עבדו בימים ובעיקר בלילות על מנת להביא את הרובוטים למינימום תקלות ולמכסימום עמידה ביעדים. הקבוצה הזוכה תייצג את ישראל בתחרות העולמית בארצות הברית, שתתקיים במיזורי שבסנט לואיס. לאחר שנמצא מימון לתלמידות מסלאמה, פועלים לגיוס תומכים לטובת כל התלמידים הזוכים.
ראש המועצה רון שני, ברך את הקבוצה הזוכה ואמר כי הישג זה הנו פרי של פעילות המועצה למען איכות חיים שוויונית בתוך הפסיפס הקהילתי שבו אנו חיים במשגב: "יזמנו את השיתוף של בתיה"ס במשגב ובסלאמה, ואני מרגיש גאווה בהצלחה המשמעותית בתחרות הרובוטיקה. אנו נמשיך לפעול וליזום פרויקטים משותפים גם בעתיד".

הוסף תגובה

randomness