18 ינואר 2019,יום שישי

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

חדשות

במשגב והסביבה

ארבע רשויות ערביות ויהודיות – לב גליל אחד

Share

ארבע רשויות ערביות ויהודיות – לב גליל אחד

פורטל משגב-לינק
בטקס חגיגי שנערך ביום שני- 7.3.16 חתמו 4 ראשי רשויות מהאזור על אמנה אחת. הרשויות שחתמו על האמנה: המועצה האזורית משגב, עירית סח'נין, עיריית עראבה ומועצה מקומית דיר חנא. בתום שנתיים של תהליך ארוך ומעניין, בהובלת מנכ"ל "איגוד ערים לאיכות הסביבה אגן בית נטופה" ד"ר חוסיין טרבייה וצוותו" ועמותת "שכנים", הוקם פורום לתכנון משותף ל-4 רשויות בלב הגליל, במימון נכבד של האיחוד האירופי. 
תהליך הקמת הפורום כלל מפגשים של ראשי הרשויות ושל בכירים, מפגשים שאפשרו הידברות וזיהוי הצרכים המשותפים לשיתופי פעולה בתחומי התיירות, החינוך והתרבות, הסביבה והכלכלה. הצוותים פיתחו מתווה פעולה ליוזמות משותפות וליעדים לטווחים הקצר, הבינוני והארוך, כשאחד הנושאים לטווח המיידי הוא תכנון וסלילת שבילי הליכה ואופניים המחברים בין הרשויות בבקעת סח'נין.
ראש המועצה רון שני דיבר על החיים בגליל כפסיפס אנושי ייחודי ואחר ועל חשיבות שיתוף הפעולה בין הרשויות הערביות והיהודיות "במטרה להעלות את רמת איכות החיים של תושבי האזור, למען ילדינו ולמען כדור הארץ כולו. רק אם נביט בכל אדם באשר הוא אדם כישות שוות זכויות, נוכל לחיות בעולם טוב יותר ובגליל חזק ומגובש".
ראש עירית סח'נין מאזן גנאים בירך ואמר כי האדם יקר יותר מהאדמה ועל כן ידם מושטת למעשים חיוביים.
ראש עירית עראבה עלי עסאלה הדגיש את כבוד האדם ואת חשיבות השיח וההדברות, ואמר כי עבורו חיוכם של תושבי האזור חשוב מכל דבר אחר.
נציג האיחוד האירופי יאן פריגנג, שהשתתף בטקס, דיבר בהתרגשות על המיזם הייחודי שנרקם באזור ובמדינה כולה, כשמטרתו טיפוח יזמות חברתית וכלכלית באזור. עוד הוסיף כי בימים הקרובים יצאו עם קול קורא חדש בנושא של שיתופי פעולה.
גם בתחום התרבות נחתם הסכם עבודה בין המועצה לבין עיריית סח'נין. זהו מיזם פיילוט מחולל שינוי של מנהיגי תרבות בפריפריה. 25 אמנים מתחומים שונים יפעלו במשך שנה באזור.
המרקם האנושי במשגב מורכב מיישובים יהודים ובדואים החיים בהרמוניה ובכבוד הדדי. המועצה והעומד בראשה רון שני פועלים ללא הרף לאיכות חיים שוויונית בתוך הפסיפס הקהילתי המורכב הזה. לראייה, בשבוע האחרון זכתה במקום הראשון בתחרות רובוטיקה ארצית קבוצת תלמידים המורכבת מבני נוער מביה"ס העל יסודי משגב ומנערות מאורט סלאמה (ר' ידיעה להלן, מ"מ). גם נתוני הניגשים לבגרות ביישובים הבדואים עומד על 75% - נתון מרשים בפני עצמו.
קטגוריה: 

הוסף תגובה

randomness