13 נובמבר 2018,יום שלישי

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

חדשות

במשגב והסביבה

שלוש נערות ממשגב זכו בתחרות האמנות הבינלאומית "ובחרת בחיים"

Share

שלוש נערות ממשגב זכו בתחרות האמנות הבינלאומית "ובחרת בחיים"

פורטל משגב-לינק
ביום שבו הובא למנוחות הניצול האחרון ממרד טרבלינקה, שמואל וילנברג, התקיים באודיטוריום בכרמיאל טקס הענקת הפרסים לזוכים בתחרות הבינלאומית לאמנות בנושא השואה ע"ש וולדמן של מרכז השואה בפיטסבורג בשיתוף שותפות "ביחד" כרמיאל-משגב-פיטסבורג. 
בתחרות השתתפו 4 בתי"ס –על יסודי משגב, השחר, אורט כרמים ואורט פסגות מכרמיאל. זו השנה הרביעית שבה קהילות כרמיאל ומשגב משתתפות בתחרות, כשהנושא הנבחר השנה היה "ובחרת בחיים" – ניצולי השואה בונים את חייהם מחדש לאחר המלחמה.
במסגרת התחרות יצרו התלמידים יצירות מקוריות ומעניינות. היצירות נשפטו במשותף בצורה אנונימית ע"י שופטים מתחומי האמנות וההיסטוריה בישראל ובארה"ב.
ממשגב זכו: בקטגוריית הכתיבה היצירתית זכתה במקום הראשון, נופר ליברמן על הסיפור "הניצחון הקטן" ובמקום השלישי יערה קרן, על הסיפור "כמעט". בקטגוריית האמנות הפלסטית זכתה במקום השלישי נגה גונן עם העבודה "תוצרים נלווים".
ראש המועצה רון שני פתח את הערב ברך את המשתתפים ואת הזוכים בתחרות והדגיש את הסמליות לאירוע שנערך ביום שבו מביאים למנוחות את הניצול האחרון מהמרד בטרבלינקה. הוא דיבר על הזיכרון ועל כך שמספרם של ניצולי השואה שיכולים לספר על השואה בגוף ראשון, הולך ופוחת, והדגיש: " לכן עלינו, הדורות הצעירים, לזכור ולשמר את הזיכרון". 
קטגוריה: 

הוסף תגובה

randomness