15 נובמבר 2018,יום חמישי

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

בריאות

במשגב והסביבה

מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה ישראל דנציגר ביקר במשגב

Share

מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה ישראל דנציגר ביקר במשגב

פורטל משגב-לינק
מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה ישראל דנציגר וצוות המשרד ביקרו השבוע במשגב. ראש המועצה רון שני ומנהל אגף קיימות וסביבה במועצה גלעד אוסטרובסקי סיירו עמו במשגב והעלו בפניו את ההצלחות בתחום איכות הסביבה במשגב וגם הקשיים, וביקשו את עזרתו בפתרון הבעיות.
הסיור החל במרכז המחזור בעצמון, שם קיבלו האורחים סקירה על פעילות המועצה בתחום, לרבות מפעל המִחזור הגדול שמתבצע בכל יישובי הגוש, תחרות ה"אשפחות" בין היישובים להפחתת הפסולת להטמנה ולכל הקשור להפרדת פסולת במקור ולמיונה לזרמים שונים, כאשר לכל אחד פתרון קצה מתאים.
משם המשיכו האורחים לפגישה שהתקיימה בכיתה בתוך מבנה הקיימות החדש של המועצה. לפגישה הצטרפו חברי ועדת איכות הסביבה.
רון שני וגלעד אוסטרובסקי פירטו את ההצלחות הרבות בתחום והעלו גם את הנושאים הדורשים את עזרת הממשלה ותמיכתה. בין הנושאים שהעלו השניים: פתרונות לפסולת בניין, אכיפה באזורנו ותמיכה ביישובים הבדואים במועצה. כמו כן הם סקרו בפניהם את הקשיים שבהם נתקלת המועצה במציאת שטח מתאים לקידום הקמת אתר קומפוסט.
דנציגר הנחה את אנשי משרדו למצוא בתוך זמן קצר מקום ראוי מתוך ההצעות שהתקבלו מהמועצה. עוד הוסיף שבקרוב יצאו קולות קוראים לתמיכה באתרי קומפוסט.
האורח שיבח את פעילות המועצה והיישובים ועדכן כי הוקמה קרן למודל לתמרוץ רשויות לפי הצלחה ותוצאות, דהיינו, בגין גידול במִחזור, תקבל המועצה תגמול כספי, תגמול שניתן יהיה להשתמש בו במקום התקציב שבוטל.

הוסף תגובה