18 נובמבר 2018,יום ראשון

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

Marcelo Nami Duo - The Seventh Day

Share
Marcelo Nami Duo
The Seventh Day – ״כשברזיל ומזרח תיכון נפגשים״

במוצ"ש – 20.2.16

מרסלו נמי, מן הגיטריסטים המוערכים והחשובים היום בברזיל על קו ישראל-ברזיל-אירופה מרסלו מרשים אלפי מאזינים, בנגינתו הווירטואוזית, בטכניקת הנגינה הייחודית, בחיוכו הכריזמטי ובסאונד החמים והעוטף הבוקע ממיתרי הגיטרה.
נמי למד עם גדולי המורים בריו דה ז׳נירו ובמהרה קיבע את מעמדו הרם בסצנת המוזיקה הפופלארית והסמבה ברחבי המדינה. כמו כן שיתף פעולה עם גדולי הנגנים בברזיל.
מאחוריו שני דיסקים Wind Toy ו- Back Again, אשר מבליטים את אהבתו למסורת הברזילאית אך יחד עם זאת את השאיפה לחדשנות ושבירת מוסכמות הכלי.
כבר בביקורו השני בישראל פגש מרסלו את אמן התופים הישראלי, נעם לנדסמן, מהרגע הראשון נוצר חיבור המלווה אותם עד היום.
המוזיקה נעה בין המסורת של ברזיל וונצואלה ופוגשת את המזרח תיכון עם השפעות מעולם הג׳אז והפלמנקו. לדבריו, אחד הדברים שמייחדים את הפרויקט הוא הדיאלוג ללא מילים שנוצר בזמן האלתור והנגינה ובעקבותיו החיבור עם הקהל שהופך להיות חלק אינטגרלי מן ההופעה.
אורחות: דורית גרוסמן והחלילנית חגית רוזמרין
פתיחת דלתות 20:00 תחילת מופע 21:00
מחיר כרטיס: ביום המופע 70 ₪; בהזמנה מוקדמת 63 ₪; לחיילים, ש"שינים וסטודנטים 53 ₪

מרסלו נמי – סיפור על אהבה ועל מוסיקה

מה גורם לאחד מנגני הגיטרה הגדולים ביותר בברזיל לעזוב קריירה מצליחה ולעבור להתגורר בגליל? זה קרה למרסלו נמי, גיטריסט וירטואוז ברזילאי שניגן, הופיע והקליט עם גדולי האמנים והמוזיקאים בברזיל.
למי שמכיר את הז'אנר של המוסיקה הברזילאית, שמות כמו: איבן לינס, המילטון דה הולנדה, צ'יקו בוארקה, דניאלה מרקורי, דומינגיניוס, אלסיניו ובט קרבליו נחשבים אמנים מהשורה הראשונה, אתם ניגן מרסלו נמי עד... שפגש את אהבת חייו.
דורית גרוסמן, בת קיבוץ יחיעם, הייתה מוזיקאית מצטיינת בצבא. היא למדה שירה ופיתוח קול באופרה הישראלית עם יותם כהן והתכוונה להמשיך את לימודיה באקדמיה למוסיקה.
אחרי הצבא נסעה גרוסמן להופיע בברזיל. כבת לאב ברזילאי הייתה הפורטוגזית שגורה בפיה והיא נסעה לבד לסיבוב הופעות בקהילות היהודיות בברזיל. הפסנתרן שליווה אותה הכיר לה את הגיטריסט מרסלו נמי והיא הזמינה אותו להתארח כאמן אורח בהופעה שלה.
היא חזרה ארצה והשלימה את לימודיה באקדמיה למוזיקה בירושלים ובכל אותו הזמן שמרה על קשר טראנס-אטלנטי עם מרסלו נמי.
לאחר סיום לימודיה חזרה לברזיל כדי לחיות עם מרסלו והם החלו להופיע יחד. עם הזמן גברו הגעגועים לארץ ואִתם גמלה ההחלטה לעזוב את ברזיל ולחיות בישראל.
כיום חיים השניים עם בתם הקטנה ליה בקיבוץ יחיעם, כאשר נמי נמצא לא מעט על הקו בין ברזיל לישראל. הוא ממשיך לעבוד ולהקליט ברחבי העולם עם מוסיקאים רבים ביניהם תמנע בראוור (אוסטריה), Jorge Glem (ונצואלה)  ובארץ עם יוני רכטר, שלמה ידוב, ז'וקה פרפיניאן ועוד.
פרויקט חדש של מרסלו נמי נוצר בארץ עם המתופף נעם לנדסמן, יחד הם הקימו את "מרסלו נמי דואו" ויצאו למופע משותף "כשברזיל פוגש מזרח תיכון". במופע הם מנגנים יצירות מקוריות של מרסלו ונעם לצד קטעים ברזילאיים.
במוצ"ש ה- 20 בפברואר, יגיעו מרסלו נמי ונעם לנדסמן להופעה חיה בפאבלה במשגב ויארחו את הזמרת דורית גרוסמן, ואת החלילנית חגית רוזמרין, תושבת יסעור, שמעניקה גוון ייחודי נוסף למוסיקה הברזילאית הסוחפת ולקטעים המקוריים.

תאריך: 
שבת, פברואר 20, 2016 - 20:00
כתובת: 
פאבלה, מנוף
קטגוריות ארועים: