15 נובמבר 2018,יום חמישי

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

qtgvryvt
NG-Bar&Kitchen-2-Big_0_1
qtgvryvt
NG-Bar&Kitchen-2-Big_0_1

כנס "יישוב לדורות" של עובדי המועצה

Share

כנס "יישוב לדורות" של עובדי המועצה

פורטל משגב-לינק
עובדי המועצה התכנסו השבוע לאירוע השקה חגיגי של תהליך הטמעת חזון "יישוב לדורות" בקרב העובדים. 
"יישוב לדורות" הוא שמו של תהליך אסטרטגי שהובילה המועצה בשיתוף מאות תושבים. מטרת התהליך: להציע כלים לתכנון ולבנייה של יישובים טובים, יציבים, נעימים ואהובים על תושביהם. סיכום התהליך, שנמשך כ- 3 שנים, מוצג באתר dorot.misgav.org.il.
תהליך "יישוב לדורות" הוא חוליה בתוך שרשרת פעולות של המועצה לחיזוק המעגל היישובי. במסגרת זו נעשית עבודה רבה מול ועדות היישובים ונציגיהם, מגויסים תקציבים להשקעה ביישובים ומועברות אליהם פעילויות תרבות וחוגים. המבנה הארגוני של המועצה הותאם למטרות אלה.
הכנס התקיים ביום שני ה-18/1 ומשתתפיו דנו בשאלה איך כל עובד תורם לחיזוק היישובים מהזווית המיוחדת לו. כדי לעורר חשיבה נעשה שימוש ב"חקר מוקיר", סקירה של העשייה הקיימת והתמקדות במרכיבים מתוכה הרלוונטיים לדיון.
במהלך הכנס עלו סיפורים אישיים מרגשים שהתרחשו בעת פעולות שונות, החל ממתן שירות שגרתי ועד למנהיגות ולהובלה של תהליכים ביישובים. הכנס נועד לחדד תובנות מתוך הסיפורים הללו כדי להגביר את הפן של חיזוק היישובים בעבודת המועצה.
מנהלת מחלקת משאבי אנוש במועצה מירב בן דע, שהובילה את התהליך בארגון: "התרגשתי לראות את התגובות לשאלה הבסיסית הזאת – התרומה האישית של כל עובד ועובדת לחיזוק היישובים...לא פשוט לזקק תובנות מתוך עשייה שגרתית, יום-יומית, אבל במהלך הכנס הלכה והתבהרה תמונה מחממת לב של אכפתיות, מעורבות והזדהות עמוקה עם התפקיד. זה היה תהליך מכונן לארגון".
ראש המועצה רון שני מוסיף: "למרות שאני מכיר היטב את העובדים ואת העבודה שנעשית כאן, הדברים לעולם נראים אחרת כששומעים את האנשים שעובדים בשטח. למדתי בכנס הזה על החוויה האישית של עובדים בתברואה, באחזקה, ברווחה, בחינוך ובכל מחלקות המועצה, ועל הרצון העמוק של כל אחד מהם לעשות מעל ומעבר. ניתנה לנו הזדמנות להוקרה ולהבעת תודה על כל העשייה הזו, ואנחנו כמובן לא עוצרים כאן, אלא מתכוונים להמשיך ולחזק את המיקוד ביישובים".
 
קטגוריה: 

הוסף תגובה

randomness