17 נובמבר 2018,יום שבת

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

חדשות

במשגב והסביבה

מאות מתושבי הר שכניה הפגינו צומת

Share

מאות מתושבי הר שכניה הפגינו צומת

מאת: מוטי שני
תושבי היישובים שכניה, קורנית ומנוף הפגינו ביום שישי – 25/12/15 בקריאה לרשויות התכנון לשנות את התוכנית ולהקים בצומת הגישה ליישובים בכביש 784 כיכר שתסדיר את התנועה ושתמנע את הסכנה מתאונות שמתרחשות במקום כמעט  בכל שבוע
 
כ-400 תושבים בוגרים, בני נוער וילדים התייצבו ביום שישי  - 25/12 בשעות הצהרים בצומת הר שכניה שעל כביש 784 והפגינו בקריאה לרשויות התכנון להסדיר את התנועה בצומת. כבר יותר משנתיים שתושבי שכניה, קורנית ומנוף מנהלים את המאבק להקמת כיכר שתפתור את בעיית התנועה בצומת הכבישים 784-7933.
הצומת, המהווה את הכניסה והיציאה היחידות ליישובים, הפך בשנים האחרונות לעמוס ביותר ולמסוכן, כשתאונות קורות בה כמעט מדי שבוע.
במהלך ההפגנה, שהתקיימה ברישיון המשטרה, נשאו המפגינים שלטים שבהם נכתב: "בצומת ההר–רק כיכר", "דם ילדינו אינו הפקר", רוצים לחצות אך גם לחיות" ועוד. יש לציין כי בשלושת יישובי הר שכניה מתגוררות קרוב ל-700 משפחות, ובנוסף, נמצא על ההר גם בי"ס אזורי שבו לומדים מאות מתלמידי האזור.
לאחרונה בוצע בחברת נתיבי ישראל (נת"י) תכנון כולל שאמור להסדיר את התנועה ב-3 צמתים סמוכים (כאוכב, הר-שכניה ורכס יודפת), אלא שעל פי התכנון המוצע, יוקמו שתי כיכרות בצומת רכס יודפת ובצומת כאוכב, ואילו תושבי שלושת היישובים יהיו חייבים לעבור בצמתים אלוכדי להיכנס ליישוביהם או לצאת מהם. התכנון גם לא נתן מענה לבעיית חציית כביש 784, כביש שבו עוברת התחבורה הציבורית היחידה ליישובים. ראש המועצה האזורית משגב, רון שני, שהשתתף בהפגנה אמר כי המועצה תומכת ביישובים ועושה מאמצים אצל רשויות התכנון כדי לשנות את התוכנית המוצעת כך שתיתן פתרון טוב יותר לתושבי הר שכניה.
קטגוריה: 

הוסף תגובה

randomness