09 דצמבר 2018,יום ראשון

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

חדשות

במשגב והסביבה

מנוף הוא היישוב הזוכה בתחרות "אשפחות" 2015

Share

מנוף הוא היישוב הזוכה בתחרות "אשפחות" 2015

פורטל משגב-לינק
תחרות "אשפחות" לצמצום הפסולת המוטמנת הסתיימה ולאחר מרוץ צמוד בין היישובים  ערב אל נעים, קורנית, שכניה ומנוף, זכתה מנוף בבכורה וכמובטח – בפרס בשווי של 10,000 ₪.
היישוב יחליט לאיזו מטרה ישמש הסכום ( בין ההצעות: מופע, מתקני כושר, הקמת גינה קהילתית עם מתקנים).
 
במסגרת התחרות, נמדדה כמות הפסולת בכל היישובים לאורך השנה, כאשר המטרה הייתה להפחית את כמות הפסולת המוטמנת, זו שאיננה מועברת למִחזור. התוצאות החודשיות פורסמו מדי חודש על גבי שלטים במרכזי המחזור ובהודעות ב"עד-כאן". במנוף נחסכו 60 טון פסולת מוטמנת לעומת הממוצע, שמשמעותם חסכון ישיר של 16,000 ₪ בעלויות ישירות בלבד.
תחרות ה"אשפחות" היא רעיון ייחודי למשגב, רעיון שלא בוצע בשום מקום אחר בארץ. מטרתו –לשקף לתושבים באמצעות מידע שוטףכמה פסולת הם מייצרים והיכן הם עומדים ביחס ליישובים אחרים. תוצאות התחרות מלמדות על פערים גדולים בכמות הפסולת לאדם בין היישובים השונים. חלק מההבדל נובע ממספר העסקים ביישוב אך יש גם השפעה רבה להרגלים האישיים-משפחתיים.
מנהל אגף קיימות במועצה גלעד אוסטרובסקי מציין כי התשתית שהוקמה במשגב להפרדה במקור נחשבת לאחת המובילות בארץ. היא מאפשרת לתושב להפריד למחזור 93% מהפסולת הנוצרת בביתו. "מי שיעשה כן יזכה שיתגשם בו הכתוב: 'אשרי אדם העושה זבלו אוצר'".
ראש המועצה רון שני: "הצלחנו להביא לצמצום משמעותי של הפסולת, ואנחנו נמשיך ונצמצם עוד. זו תוצאה של תשתית והסברה, אבל בעיקר של מודעות והירתמות יוצאות דופן של ועדות סביבה ושל תושבים. מעבר לתרומה הישירה לאיכות הסביבה ולצמצום העלויות – אנחנו מציבים מודל ומראה כיוון לרשויות בארץ".


קטגוריה: 

הוסף תגובה

randomness