15 דצמבר 2018,יום שבת

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

משגב

במשגב והסביבה

פלילים ופלפולים -שומו שמים

Share

פלילים ופלפולים -שומו שמים

מאת: ירון מאיר
היום התעוררתי בבוקר, אני נמצא בארה"ב הרחוקה, 7 שעות אחריכם, פתחתי את המחשב ולנגד עיניי הנדהמות התנוססה הידיעה על קצין שב"ס בכיר שנחקר בגין מעשים אסורים עם פקודה שלו. 
סוף החקירה – הקצין נשלח לביתו, מזלו שלא יותר גרוע, ומיד הוציאה נציבת שב"ס הודעה על כי הקצין הושעה מתפקידו. הרמתי טלפון לחברים שעדיין בשירות והם בישרו לי את שמו. זהו בחור צעיר שעלה במהירות בסולם הדרגות. האיש אמיץ, ידען ומנוסה. ניבאו לו עתיד מזהיר בפיקוד העליון של שב"ס. גם אני הייתי בין אלה שטפחו על שכמו מעת לעת. ולמרות שעדיין עומדת לו זכות החפות, כי טרם הוכרע דבר, יושב הקצין בביתו בוש ונכלם כי עתידו נגדע. אין לי הגדרה אחרת למצבו.
והפרשה הזו מתחברת להשעיית קצין המודיעין הבכיר מיחידת 433 במשטרת ישראל. הוא זה שהביא, בין יתר הקצינים, לידיעת המחלקה לחקירות שוטרים, שמפקדו הישיר, מפקד היחידה בדרגת ניצב (מקביל לאלוף) עשה מעשים אסורים בקצינה פקודה שלו.
ועוד כולם מפשפשים בפרשות, מסתבר שאותה הקצינה הקורבן למעשיו פנתה אל המפכ"ל הקודם בטרם העלה אותו בדרגה וסיפרה לו על מעללי הקצין, והמפכ"ל ההוא, שהכול התפוצץ והתפרק דווקא בתקופתו ענה ש"אין לו ברירה". ואיך אנחנו יודעים מה הוא ענה? היא, הקצינה הכל כך פגועה, שהמתינה 5 שנים עד שהצליחה לספר מה קרה, הקליטה אותו! שומו שמים! קצינה נכנסת לשיחה עם המפכ"ל ומקליטה אותו*. והמפכ"ל החדש איך מגיב? הוא משעה את מפקד היחידה ואת ראש זרוע המודיעין, וכיוון שסגן המפכ"ל הוצא מהשירות בגין אותה התנהגות, ממהר השב"כניק המנוסה  למנות לו סגן חדש. את מפקד המחוז הצפוני.
וכעת בשטח, מנחל אלכסנדר בדרום ועד הלבנון מהים ועד הגבול עם סוריה, אין מפקד למחוזות חוף וצפוני. אבל המטה התחזק. זה תמיד הכי חשוב. ועוד רעיון נהדר הביא עמו המפכ"ל המוצנח: לייבא קציני צבא למשטרה. אני חושב שהרעיון נהדר וכדאי שזה יפעל לשני הכיוונים. מפקד חטיבת הצנחנים יסיים את תפקידו ויעבור לפקד על תחנת שפרעם ואילו מפקד תחנת כרמיאל המסיים את תפקידו יעבור לפקד על חטיבת גולני.
קוראים יקרים, אל תצחקו. זה באמת המצב. ויש לי עוד הרבה מה לספר לכם, איך זה התחיל ומה בקשר לקצינות שמפתות פקודים. מעניין אתכם? פנו אליי...
 
·         הערת העורכת: הדברים נכתבו לפני שפורסם בתקשורת דבר הקשר הקרוב, לכאורה בין המפכ"ל ההוא לבין אותו קצינה.
קטגוריה: 

הוסף תגובה