14 נובמבר 2018,יום רביעי

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

חדשות

במשגב והסביבה

צפו: דיון סוער בכנסת בעניין הטבות המס

Share

צפו: דיון סוער בכנסת בעניין הטבות המס

 כ-40 ראשי רשויות אשר שבתו היום, סיכמו על המשך השביתה ביותר מ- 200 יישובים בצפון ובדרום. ראשי הערים מתכוונים להמשיך את השביתה מחר ולהחריפה ביום רביעי על ידי חסימת צירים מרכזיים בצפון ובדרום כאות מחאה על הקיפאון באישור מתווה הטבות המס.
עשרות ראשי יישובים עלו היום  לכנסת לישיבת חירום כדי לקבוע את המשך המאבק לאישור הטבות המס לפריפריה. הדרמה החלה כאשר ראשי הרשויות, נכנסו לישיבת ועדת הכספים על מנת לשמוע מיו"ר הועדה על התקדמות המתווה. יו"ר הועדה גפני עדכן את כלל הנוכחים כי מדובר במתווה הנכון ביותר עבור ערי הפריפריה אשר מצמצם את חוסר השיוויון בין הערים. כמו כן, עדכן  כי בכוונתו לפנות לראש הממשלה בבקשה להביא את המתווה לאישור לפני אישור התקציב.
גם לאחר הבטחתו של יו"ר הועדה גפני, לא הסכימו ראשי הרשויות לצאת מן החדר ורק לאחר שכנועים רבים של ח"כ טלי פלוסקוב (כולנו),  יצאו ראשי הערים לחדר סמוך בכדי לאפשר את המשך הדיונים על חוק ההסדרים.
 "חשוב לנו לומר, שאין לנו שום טענה נגד יו"ר הועדה משה גפני, אשר עשה עבודה מצוינת וראויה בתכנון מתווה אשר מכניס מאות יישובים למפת הטבות המס. אך נראה כי ראש הממשלה בחר שלא לגעת בתפוח האדמה הלוהט הזה. אם נשאיר את ההחלטה לבג"צ, כולנו נפסיד את הטבות המס" אמרו ראשי הערים במהלך הישיבה.
יו"ר השלטון המקומי חיים ביבס, השתתף אף הוא בישיבת החירום והביע את הזדהותו עם המאבק. בתם הישיבה סיכמו ראשי הרשויות פה אחד, על המשך השביתה ביותר מ-200 יישובים ועל החרפת השביתה על ידי חסימת כבישים בצפון ובדרום בשבוע הקרוב.
עדי אלדר ראש העיר : "הפעם אנחנו הולכים עד הסוף. די עם דחיקת הפריפריה לקצה גבול היכולת. דרשנו ואנחנו עומדים בתוקף על עשיית צדק לפריפריה ואישור מתווה גפני באופן מיידי. קצנו בהבטחות שווא. אנחנו דורשים את אישור מתווה גפני כאן ועכשיו".
ח"כ טלי פלוסקוב (כולנו): "אני מבינה את הכעס של ראשי הרשויות על המדינה. אני מסכימה איתם כי יש לדאוג שמתווה הטבות המס יבוא לאישור לפני התקציב. אסור לנו לתת לבג"צ להכריע בנושא. זה יהיה אסון לכלל הפריפריה".

הסרטון באדיבות תמיר אנגל
קטגוריה: 

הוסף תגובה