18 ינואר 2019,יום שישי

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

הבמה שלכם

במשגב והסביבה

דעה: ירון מאיר שואל מה קורה לנו?

Share

דעה: ירון מאיר שואל מה קורה לנו?

מאת ירון מאיר
חברים וחברות. גל של פיגועים שוטפים ועוברים עלינו ומשאירים אותנו פצועים, נפגעי חרדה ואף הרוגים. מדינת ישראל ותושביה ידעו ימים קשים כאלה ויכלו להם. עברנו מאורעות, מלחמות אינתיפאדות ופיגועים. נפגענו, השבנו מלחמה, יכולנו לאויבינו וחזרנו לזקוף את הגב הלאומי ואת דגל המדינה.

ואני רוצה לדבר דווקא על המקום שבו כשלנו, התדרדרנו, הפכנו לצמאי דם ונקם. פעם האמנתי באמת ובתמים שאנחנו עם נבחר ולא כך הוא, אנחנו עם טועה.
לאחרונה התרחש פיגוע כפול ומכופל בתחנה המרכזית בבאר שבע. צעיר ישראלי ממוצא בדואי התפרץ כלפי אזרחים בסכין ובאקדח. חטף מחייל את נשקו האישי ופתח באש כלפי אזרחים עוברי אורח. מאבטח ושוטר שזיהו לא נכון את המצב פתחו בירי כלפי המחבל וגם כלפי זר אריתראי מבקש מקלט מדיני, שחום עור מן הסתם, ופצעו אותו. את שאר "המשימה", ביצעו אזרחים משולהבים, מוטרפים וצמאי דם.
יש לי 3 שאלות:
א. איך ומדוע לא הצליחו השוטרים למנוע את הלינץ`?
ב. חלק מהשוטרים כנראה הצטרפו אליהם, למה?
ג. מה, לעזאזל, קורה לנו?
זה לא המקרה הראשון של לינץ' – בין במחבלים ובין בתמימים.
אתם זוכרים את הלינץ' בחיילים ברמאללה בשנת 2000? איך הזדעזענו?
מה לא עשתה ממשלת ישראל ובצדק, ברחבי העולם, איך קראנו להם "נאצים", "חיות אדם", ועוד.. רוב הטענות הופנו כלפי המשטרה הפלסטינאית שלא הצילה את החיילים מזעם ההמון. ואנחנו?
מה, גם אנחנו חיות אדם? גם השוטרים שלנו התרשלו באבטחת הזירה והנוכחים? האם גם בין השוטרים שלנו יש פורעי חוק?
הזדעזעתי מאוד מתגובת ראש הממשלה הרופסת, המתחשבת: "אזרחים שנקלעים לזירה צריכים לעזוב את המקום". זהו, אני שואל? מה עם התבטאות של סלידה? או אולי הוראה פומבית לשר לביטחון פנים לתפוס את מבצעי הלינץ' ולהעמידם לדין?
ועכשיו הימור! אני מהמר שאיש מהפורעים לא ראה מימיו אויב לבוש מדים נושא נשק בקרב. לבעוט עד מוות באדם ירוי ופגוע היא לא מידה של חיילים.
ועוד דבר ללובשי המדים. ממרום 34 שנות שירות במדים הכחולים כמעט כולם בקו הראשון:
מה שקרה בלינץ' בעדן נתן זאדה, המחבל היהודי בשפרעם, אסור שיחזור על עצמו. מחבל יהודי במקרה זה אזוק ומרותק לעמוד בתוך אוטובוס הופקר על ידי השוטרים שמילטו עצמם ובכך נתאפשר לפורעים לעשות בו לינץ'.
אזרח, ועל אחת כמה וכמה שוטר, חייב, אני חוזר ומדגיש, חייב, לחרף נפשו ולהציל את מי שנמצא במשמורת שלו.
הלוואי והכתבה הבאה תעסוק סתם בשוטרים וגנבים.
 

קטגוריה: 

הוסף תגובה