15 דצמבר 2018,יום שבת

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

חדשות

במשגב והסביבה

משגב: המזבלה הפיראטית לקראת סגירה

Share

משגב: המזבלה הפיראטית לקראת סגירה

מאת דיקלה שחף , פורסם באתר mynet
תמונה ראשית - צלם: 
עמותת רגבים
בעקבות תלונות חוזרות ונשנות, הוגש כתב אישום נגד מפעיל האתר, ובמועצת דיר אל אסד הפסיקו לשתף פעולה עם המקום. רכז עמותת רגבים: "זהו צעד גדול בדרך לסגירת המקום, מכיוון שהשיתוף עם דיר אל-אסד היה אחד ממקורות ההכנסה המשמעותיים"

כתב אישום הוגש לאחרונה נגד תושבי האזור שהפעילו מזבלה ללא אישורים בסמוך לביש המוביל ליישוב פלך. כפי שפורסם ב-mynet, בעקבות בדיקות שגרתיות שביצעה עמותת רגבים, העוסקת במעקב ובתיעוד פעולות בלתי חוקיות באדמות המדינה, נמצא כי באחד השטחים הפתוחים במשגב, בצידי כביש 854, הוקם אתר לא חוקי, ששימש תחנת מעבר של פסולת.

רכז צפון בעמותת רגבים, ישי חמו, הוסיף כי משאיות אשפה שהגיעו מדיר אל-אסד, הטמינו אשפה במקום: "תחילה זה נעשה בשטח פתוח, אך בהמשך האנשים 

 
גידרו את המקום באופן לא חוקי, ללא כל אישורים. מעבר לכך שמדובר במפגע תברואתי הפוגע בכל האזור, התחנה סמוכה לכביש, והמשאיות שפורקות את הזבל פונות בצורה לא חוקית ומסכנות את הנהגים האחרים".

 

בעקבות התלונות של עמותת רגבים, הוציאה הוועדה לתיכנון ובנייה בית הכרם צו הפסקת בנייה, תוך תיעוד הפרות הצווים ומתן הדוחות. בהמשך נערך סיור משותף של נציגי הוועדה עם יחידת הפיצוח במשרד החקלאות, המשטרה ונציגים של היחידה הארצית לפיקוח במשרד הפנים, מחוז צפון. לאחר מכן הוגשה תלונה במשטרה בעקבות הפרה של צו הפסקת הבנייה.

 

במועצת דיר אל-אסד גיבו בעבר את בעלי המזבלה ומסרו כי הגיש לוועדה לתיכנון ובנייה בקשה לרשיון. מנהלת מחלקת התברואה במועצה, הייפה אסאדי, טענה: "אנו מטפלים בעניין זה. אם הוא יעמוד בתנאי התחנה, הוא יכול לקבל אישור רשיון עסק, אך אם הוועדה לא תאשר, נפעל לסגירת המקום".

 

בעמותת רגבים שמחו לגלות לאחרונה שבמועצת דיר אל-אסד יפסיקו בקרוב את שיתוף הפעולה עם האתר. חמו: "זהו צעד גדול בדרך לסגירת המקום, מכיוון שהשיתוף עם דיר אל-אסד היה אחד ממקורות ההכנסה המשמעותיים של בעלי האתר".

 

את תגובת בעלי המזבלה לא ניתן היה להשיג עד למועד פירסום הידיעה.
קטגוריה: 

הוסף תגובה

randomness