כותרת
> C;
1/1
התפתחות אישית

רקם דור שואלת האם אתם מנהלים את הקריירה שלכם?

משגב | פורטל משגב התפתחות אישיתפורסם: 16.12.15 , 08:00שם הכותב/ת: מאת רקם דור
הכותבת פסיכולוגית תעשייתית, עוסקת בייעוץ ואימון עסקי ואישי, סמנכ"ל משאבי-אנוש לשעבר.
תושבת יעד, rekemdor@gmail.com     טלפון 054-7235717  אמנם רק עכשיו חגגנו את חג החנוכה, אך בחיים המקצועיים אני לא ממליצה שתחכו עד שיקרה לכם נס... 
ניהול קריירה הוא תהליך אקטיבי של אנשים המעוניינים להוביל את ההתפתחות המקצועית והאישית שלהם בתחום התעסוקה. אם כן, מה מומלץ לעשות כדי לנהל נכון את הקריירה שלכם?
  1. לקיחת אחריות. עובדים רבים יוצאים מנקודת הנחה שהעובדה שהם מקצועיים, מסורים ומשקיעים בעבודתם היא זו שתגרום למנהל שלהם לקדם אותם לתפקיד בכיר יותר. הם ממתינים בשקט מופתי עד שמשהו יקרה, מחכים ומחכים... בעצם הם מפקידים את ניהול הקריירה שלהם בידיהם של אחרים. לעיתים, אם יתמזל מזלם, משהו אכן יקרה והם יקבלו הצעה לקידום, אך האם אתם באמת רוצים לסמוך בעיקר על המזל?
  2. אל תדחו את תכנון הקריירה. צעירים אשר רק סיימו את לימודיהם נוטים לחשוב כי אין משמעות לתפקיד הראשון שלהם והדבר החשוב ביותר מבחינתם הוא שיהיה להם ניסיון בתחום בהקדם האפשרי. זו חשיבה שגויה מכיוון שלתפקיד הראשון שלכם יכולה להיות השפעה רבה על המשך דרככם המקצועית, על התפקידים הבאים שיציעו לכם, על סוג הארגונים שתהיו אטרקטיביים עבורם. היות שכבר לשלב הראשון יכולה להיות השפעה מכרעת – תכננו אותו. מצד שני, אם לא הייתם אקטיביים בניהול הקריירה שלכם עד כה, זה לא אומר שעליכם להרים ידיים. אני מכירה אנשים שהחליטו וגם הצליחו לעשות שינוי בקריירה שלהם בגיל מאוחר.
  3. הגדירו את החזון שלכם. חשבו באיזה תפקיד תרצו להיות בעוד 3, 5 או 10 שנים? אם תציבו לעצמכם מטרה ברורה, קל יהיה לכם להתמקד בה. תוכלו לבחון לאורך הדרך מה נדרש כדי להשיגה והאם אתם מתקדמים לעבר השגתה.
  4. בנו תוכנית. הגדירו יעדים ברורים עם לוחות זמנים ריאליים לצורך מימוש החזון שלכם. התוכנית תכלול איסוף מידע לגבי התפקיד הרצוי והמשמעויות הנגזרות עבורכם ועוד משימות שיוכלו לעזור לכם לממש את החזון.
  5. העשירו את הידע המקצועי ושלכם.  התפתחות מקצועית משמעותה פיתוח מתמיד של הידע המקצועי שלכם בהתאם לצרכים המשתנים בתחום המומחיות שלכם ובהתאם לשינויים וההתפתחויות בשוק בעבודה. קראו עלונים מקצועיים, השתתפו בדיונים  ברשתות חברתיות מקצועיות, הגיעו לכנסים מקצועיים ושמרו על הרלוונטיות שלכם בתחום. צרו לכם שם ומוניטין בתחום המקצועי שלכם.
  6. פתחו את המיומנויות הניהוליות שלכם. פעמים רבות, המעבר ממעמדכם כעובדים למעמד של מנהלים אינו פשוט, וכרוך בהתמודדויות חדשות ומאתגרות. למדו במה זה כרוך ואלו כישורים ומיומנויות אישיות עליכם לחזק כדי להכשיר את עצמכם לקראת תפקיד ניהולי.
  7. שמרו על קשרים בינאישיים טובים עם גורמי פנים וחוץ. פעמים רבות אלה שיסייעו לכם בהתפתחות הקריירה הם אנשים שהכירו אתכם במסגרת העבודה הקודמת שלכם (בוסים לשעבר, קולגות, ספקים וכו') אשר זוכרים אתכם לטובה. הם הממליצים הכי טובים שלכם. הקהילה המקצועית שלכם, יכולה גם להוות מקור משמעותי להתפתחות שלכם בעתיד.
  8. שווקו את עצמכם. אם תמשיכו לעבוד מאחורי הקלעים – אנשי המפתח בארגון לא יכירו אתכם ולכן, באופן טבעי, גם לא יתמכו בקידומכם. דאגו שהאנשים אשר נמצאים בתפקידים שעשויים להשפיע על הקריירה שלכם  ידעו על העשייה שלכם. יש דרכים חכמות לדחוף מידע, מבלי להרגיש שאתם משתחצנים.
  9. עזיבת מקום עבודה. החלטתם לעזוב את העבודה? אין שום בעיה. רק עשו זאת בצורה מכובדת ואף יוצאת דופן. מקום העבודה הקודם שלכם – מנהליו והעובדים שהכירו אתכם ,יכולים להיות אלה שימליצו (או לא) על קבלתכם למקומות העבודה בהמשך דרככם. אל תמעיטו בחשיבותם.
 
בהצלחה!

ליווי, הדרכה והכוונה מקצועית ואישית, שיפור ביצועים ומיומנויות ניהול,
הכנה לראיון עבודה ועוד.
שינויים גדולים מתחילים בטלפון אחד קטן...  054-7235717  רקם דור

אולי יעניין אותך גם
סדנאות סופי שבוע
פעמים רבות אני מרגישה שהסטודיו שלי הוא כמו מיטת טיפולים אצל פסיכולוג
מגשימת החלומות
קרן אביאל שקלר
הלכתי לכנס של יובל אברמוביץ
ההרצאה ''כרטיס בכיוון אחד'' של המנטור האישי - עסקי נדב בורלא
להיות אני האותנטי - מירב רביבו כרמי
מחשבות על העזה וטיפול
אמאל'ה.. אני אמא!!!